2 Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia Bożego)

1. Przeżywamy 2 Niedzielę po Wielkanocy (Niedzielę Miłosierdzia Bożego). Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy się modlić w intencji zmarłych i żyjących pracowników Szpitala w Makowie Podhalańskim z okazji Jubileuszu 75 – lecia powstania i działalności. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańca św. Od godz. 15.00 zapraszamy wraz z Grupą Adorującą w Łagiewnikach na Adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiary na rzecz poszkodowanych w pożarze domu wielorodzinnego mieszkańców  Makowa Dolnego: Państwa Stanaszek i Uczniak.

2. W poniedziałek (4 kwietnia) obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (Dzień Świętości Życia). Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy o godz: 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00. O godz. 8.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w to Dzieło obrony życia nienarodzonych. Deklaracje do pobrania w kruchcie kościoła. (Formularz deklaracji Duchowej Adopcji znajduje się również w linku poniżej)

3. Przypominamy, że jubileusze Małżeńskie (25 i 50 lat małżeństwa) świętować będziemy w niedzielę, 24 kwietnia, na Mszy Świętej o godz. 9.30. Czcigodnych Jubilatów prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

4. W czwartek (7 kwietnia) wspominamy św. Jana Chrzciciela de la Salle. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 15.10 w kaplicy św. Jana Pawła II odprawimy Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji kapłanów.

5. Dyrekcja Zespołu Szkół w Grzechyni informuje o zapisach do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2016/2017. Zapisów można dokonać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach: 7.00 – 15.00.

6. Uroczystość I Komunii Św. dzieci klas 3 SP będziemy przeżywać 22 maja na Mszy św. o godz.11.00.

† † †

+ Zofię Hubicką (lat 90 ), Annę, Marię Mazur (lat 71), Wincentego Migasa (lat 92),

Tadeusza Deję (lat 59), Irenę, Janinę Filas (lat 59 ), Jerzego, Stanisława Woźnego (lat 61)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Deklaracja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego