2. Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj 2 niedziela Wielkiego Postu i jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca.

Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. Po każdej Mszy Świętej odprawiamy nabożeństwo eucharystyczne. O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

Na ołtarzu Pana Jezusa Ukrzyżowanego umieszczona jest puszka na jałmużnę postną.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek:

dla dzieci – o godz. 16.00,

dla młodzieży i dorosłych – o godz. 17.15

W niedziele Droga Krzyżowa zaraz po Mszy Świętej o godz. 11.00.

Droga krzyżowa w Grzechyni i w Dolnym Makowie w piątek o godz. 15.00.

Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na renowację naszego Sanktuarium.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej na Osiedlu będzie odprawione 18 III – w 4 niedzielę Wielkiego Postu

Droga Krzyżowa na Makowską Górę będzie odprawiona w Niedzielę Palmową po wieczornej Mszy Świętej.

Nabożeństwa w naszej parafii

Codziennie o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W środę modlimy się szczególnie w intencji uwikłanych w nałóg alkoholowy, a w czwartek w intencjach, które wierni składają do koszyczka w kaplicy.

W czwartek o godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II Msza Święta w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

Czuwanie na Jasnej Górze

W nocy 19/20 marca w Częstochowie odbędzie się czuwanie naszej parafii. W kancelarii można zapisywać się na wyjazd na to czuwanie.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

odbędzie się w dniach 5 – 12  IX 2012. Zapisy i program w kancelarii.

Sołtys Grzechyni zawiadamia, że 15 marca 2012 r. mija termin płatności I raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz opłat za wywóz odpadów komunalnych – śmieci (przy wpłacie wydawane są worki).

Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim ogłasza zapisy dzieci do przedszkola, oddziałów „zerowych”, klas I Szkoły Podstawowej oraz do świetlicy szkolnej na rok 2012/2013. Zapisy przyjmowane będą od 5 III do 23 III 2012 r. w sekretariacie szkoły w godzinach od 9.00 – 14.00. Szczegółowe informacje o zapisach oraz druki do pobrania w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej: www.zsmakow.edu.pl

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 poświęcimy modlitewniki dla dzieci z klas II. Spotkanie dla rodziców tych dzieci odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

Od jutra w kancelarii, a od przyszłej niedzieli również przed kościołem można będzie nabyć baranka wielkanocnego i kartki świąteczne.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Andrzeja Zemlika Mieczysława Tatarę i Józefa Gaska

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne:

Intencje 4 marca