2. Niedziela Wielkiego Postu

1. Obchodzimy 2. Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie odprawiona droga krzyżowa, o godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa  w nabożeństwach wielkopostnych. Drogi krzyżowe odprawiamy w piątki o godz. 16.00 – dla dzieci, o 17.15 – dla wszystkich. A także w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11.00. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest o godz. 15.00. Dzisiaj można nabyć wielkopostny numer czasopisma „Przemienienie”.

2. W środę obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin ks. Józefa, a także naszego Pana Kościelnego. Solenizantom życzymy dobrego zdrowia, radości życia i wszelkich potrzebnych łask Bożych na dalsze lata życia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym dniu.

3. Dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Makowie Dolnym ogłasza zapisy do oddziału przedszkolnego (dzieci od 3 roku życia) oraz szkoły podstawowej na rok szkolny 2014/2015. Pobyt dziecka w oddziale przedszkolnym i szkole jest bezpłatny. Karty zapisu można złożyć w sekretariacie szkoły do 15 IV 2014. Prywatne Przedszkole „Słoneczny uśmiech” ogłasza zapisy dzieci do przedszkola oraz zapisy dzieci pięcioletnich na bezpłatne roczne przygotowanie przedszkolne.

4. W przyszła niedzielę o godz. 11.00 poświęcimy książeczko dla dzieci z klas II z całej parafii.

5. W kancelarii parafialnej można nabyć baranka na stół wielkanocny w ramach corocznej akcji Caritas. Od przyszłej niedzieli baranki można będzie nabyć przed kościołem.W kancelarii można nabyć kartki wielkanocne, a także okolicznościowe medale z racji kanonizacji bł. Jana Pawła II.

6. W ostatnich dniach spłonął dom w Grzechyni. Rodzina zwróciła się do parafii prośbą o pomoc. Dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem można będzie złożyć do puszek ofiarę na pomoc dla tej rodziny.

+ Eugeniusza Juszczynkę i Edwarda Rzadka

Wieczne odpoczywanie racz mi dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.