2. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj obchodzimy 2. Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które głoszą ojcowie Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

We wtorek 3 marca będzie u nas dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Księża będą spowiadać o godz. 9.00 do 12.00 (z półgodzinną przerwą o godz. 10.30) i od godz. 15.00 do 18.00 (z półgodzinną przerwą
o godz. 16.30)

2. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15. W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni w piątki o godz. 15.00. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.

3. Dzisiaj w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Wolności o godz. 14.00 odbędzie się koncert charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy na leczenie dla Pani Iwony Staśkiewicz.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. W Grzechyni – w piątek od godz. 9.00. W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00.

5. W przyszłą niedzielę, 8 marca, o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się premiera Wielkopostnego Misterium pt. „Odgadnąć krzyż”. Misterium będzie wystawiane przez cały tydzień. Bilety można nabyć w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Misterium, które od kilku lat w naszej parafii jest dobrą okazją do głębszego przeżycia Wielkiego Postu.

4. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim zawiadamia, że Walne Zebranie Sprawozdawcze odbędzie się w dniu 7.03.2015 o godz. 16.00

5.W kancelarii parafialnej jest możliwość zakupienia kartek świątecznych, z wizerunkiem naszego Sanktuarium.

6. W najbliższą sobotę i niedzielę w naszej parafii odbędą się Katechezy dla narzeczonych.

7. Nasza Gmina bierze udział w konkursie „Edukacyjna Gmina Małopolski 2014”. Nagrodą za I Miejsce będzie nakręcenie filmu o Gminie i wyświetlenie go w 1 Programie. Warunkiem wygrania jest zyskanie największej ilości głosów w głosowaniu internetowym na stronie:

krakow.naszemiasto.pl/plebiscyt/edukacyjna-gmina-malopolski-2014-glosowanie,26091,t,id.html

W głosowaniu można oddać z każdego komputera pięć głosów w ciągu jednego dnia. Głosowanie trwa do dnia 11 marca. Serdecznie zachęcamy i prosimy o zaangażowanie się w promowanie naszej Parafii i Gminy.

8. Biuro podróży Maja z Białki organizuje pielgrzymkę do Włoch (17 – 23 kwietnia) i Wilna (1 – 5 maja). Szczegółowe informacji w gablocie parafialnej.

+ Józefa Kozieła (lat 81), Barbarę Bisaga (lat 57), Franciszkę Tokarz (lat 91) i Konstantego Fujaka (lat 74)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje mszalne – 1 – 8 III 2015