2 Niedziela Wielkiego Postu

1. Przeżywamy 2 Niedzielę Wielkiego Postu. Na Mszy Świętej o godz. 13.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W dniu dzisiejszym można nabyć kolejny numer naszego parafialnego miesięcznika „Przemienienie”, a w nim fotorelacja z otwarcia Bramy Miłosierdzia, Opłatek u ks. Kardynała wiele ciekawych artykułów, oraz dodatek: Litania do Bożego Miłosierdzia oraz warunki uzyskania odpustu zupełnego w roku miłosierdzia. Nagrody za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki w tym miesiącu otrzymują: Irena Tatara, Irena Łukowska, Agnieszka Głuc, Ludwika Rusin, Władysława Pyka. Gratulujemy zwycięzcom. Po odbiór nagród prosimy zgłaszać się do zakrystii. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15. W kaplicach: Grzechyni i w Dolnym Makowie w piątki o godz. 15.00. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana jest w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.

– Poniedziałek (22 luty) – Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła

3. W poniedziałek (22 lutego) o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. połączona z  Nabożeństwem do św. Rity. O godz. 17.00 będzie możliwość nabycia róż, które podczas nabożeństwa zostaną poświęcone.

4. W kancelarii parafialnej jest możliwość zakupienia kartek świątecznych, z wizerunkiem naszego Sanktuarium. Baranki wielkanocne w ramach akcji Caritas będą rozprowadzana od następnej niedzieli.

5. Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce rozpoczęła akcję „Wiaderko prądu” niosąc pomoc mieszkańcom Ugandy.  Z tydzień po Mszach św. będzie można wspomóc tę akcję składając dobrowolna ofiarę do puszek  przed kościołem.

† † †

+ Teresę Święch (lat 87), Stanisławę Woźną (lat 83),

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.