2 Niedziela Wielkiego Postu

28 II 2010

1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy Misje Święte, które poprowadzą oo. Oblaci. Zachęcamy do korzystania z czasu łaski. Organizowane średnio co 10 lat misje święte mają być czasem szczególnego wewnętrznego wysiłku i przemiany. Zachęcajmy się wzajemnie i módlmy się w tym czasie za siebie o odwagę do gruntownego zrewidowania swojego sumienia.

2. W czwartek w kalendarzu liturgicznym obchodzimy Święto św. Kazimierza.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

Spowiadać będziemy w piątek w godz. 9.30 – 12.00 i od 15.00 – 18.00 oraz w sobotę w czasie Mszy Świętych.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w całej parafii w sobotę od godz. 8.00.

4. W kancelarii parafialnej można nabyć baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

5. W kancelarii parafialnej można dzisiaj odebrać bilety na Misterium Męki Pańskiej. Premiera Misterium „Przyjdźcie do mnie, a Ja was pokrzepię” odbędzie się w niedzielę 14 marca o godz. 18.00. Kolejne przedstawienia będą się odbywać od 15 – 20 marca o godz. 18.00. Jak w poprzednie lata, bilety są darmowe. Dobrowolną ofiarę będzie można złożyć po każdym spektaklu.

6. Są jeszcze cztery wolne miejsca na kwietniową pielgrzymkę do Francji.

++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Władysława Trzopa i Helenę Bałos

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.