2. Niedziela Zwykła

Dziś obchodzimy 2. Niedzielę Zwykłą. Na Mszy Świętej o godz. 9;30 będzie się z nami modlił chór parafialny. Po Mszy Świętej chór zaprasza na koncert kolęd. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:00 opłatek parafialny zorganizowany przez mieszkańców Grzechyni i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru naszego czasopisma parafialnego „Echo Sanktuarium”. Znajdziemy w nim m.in.: podsumowanie roku 2019 w naszej parafii, modlitwę o błogosławieństwo Boże w nowym roku, zdjęcia z okresu Narodzenia Pańskiego, refleksję na temat Mszy Świętej i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do wspólnego redagowania naszego czasopisma. Propozycję artykułów prosimy przesyłać na adres email parafii.  Przed kościołem i w kancelarii parafialnej można nabyć album pt.” Kościoły Archidiecezji Krakowskiej” w cenie 100 zł.

2. Kalendarz  liturgiczny

Wtorek ( 21 stycznia) – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Piątek  ( 24 stycznia) – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i dr Kościoła

Sobota ( 25 stycznia) – święto Nawrócenia  św. Pawła Apostoła

W dniach 21 i 22 stycznia pamiętamy w naszych modlitwach o naszych Babciach i Dziadkach.

3. W środę 22 stycznia odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17:00 odmówimy różaniec w którym polecimy wszystkie złożone intencje. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż.

4. Poświęcenia świec dla dzieci z klas III Szkoły Podstawowej z całej parafii odbędzie się w niedziele 2 lutego na Mszy Świętej o godz. 11:00, również na tej Mszy Świętej będzie się z nami modlić Młodzieżowa Orkiestra Dęta z OSP Bieńkówka.

5. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim informuje o „Dniu Otwartym” w Gminnym Przedszkolu Samorządowym w Makowie. „Dzień otwarty” będzie w poniedziałek  27 stycznia  w godz. od 9:00 do 11:00.

5 Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 6150 zł Bóg zapłać.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Marię Kubasiak ( lat 82), + Annę Barcik (lat 80)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Porządek wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek  20.01.2020

ks. Proboszczod godz. 09:00 – Białka – os. Koło Toru do os. Dudrakowa

ks. Jacekod godz. 13:00 – Maków Dolny os. Pawlicowa, domy przy ul. Wolności

Wtorek 21.01.2020

ks. Jacekod godz. 09:00 – Białka – os. Czarnówka do Rampy

Środa  22.01.2020

ks. Dariusz – od godz. 09:00 – Maków Centrum – Szczepankówka, ul. Za Wodą

Czwartek  23.01.2020

ks. Proboszczod godz. 10:00 – Maków Centrum – Gieraty, Kurdasy, ul. Źródlana, ul. Krótka

ks. Dariusz – od godz. 16:00 – Maków Dolny – os. Czajowa, Surletowa, domy przy ul. Wolności

Piątek  24.01.2020