2. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 2. niedzielę zwykłą. Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty, o godz. 14.00 Msza Święta i spotkanie opłatkowe dla osób niepełnosprawnych. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i wieczorna Msza Święta o godz. 17.00.

– wtorek, 17 stycznia wspomnienie św. Antoniego, opata,

– czwartek, 19 stycznia – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

– sobota, 21 stycznia wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W sobotę świętujemy Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka dlatego pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych Seniorów.

3. W czwartek, 19 stycznia, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą młodzież przygotowującą się do bierzmowania z całej parafii wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa.

4. W przyszłą niedzielę, 22 stycznia, będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego oraz odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 16.00 będziemy odmawiać Różaniec w złożonych intencjach, o godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą a po Niej dalszą część nabożeństwa. Od godz. 16.00 w kruchcie Sanktuarium będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

5. W tym tygodniu kontynuujemy naszą wizytę duszpasterską:

Porządek kolędy:

• Poniedziałek, 16 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 9.00 – Maków – os.Szczepankówka, ul. Za Wodą.

– Ks. Jacek – od godz. 16.00 – Maków – os. Nowe Bloki  nr 5 przy ul. Jodłowej.

– Ks. Krzysztof – od godz. 15.00 – Maków – ul. 3 Maja 19-1 2-36, ul. Kolejowa.

• Wtorek, 17 stycznia:

– Ks. Krzysztof – od godz. 9.00 – Grzechynia – os. Gorzałkówka, Pierogówka.

Kolęda w Białce na os. Sołtystwo i os. Sałapatkowa  zostaje odwołana i odbędzie się w innym terminie.

• Środa, 18 stycznia:

– Ks. Jacek – od godz. 9.00 – Maków – ul. Sportowa, Orkana, Partyzantów, Stary Rynek, Konopnickiej, Prusa.

Kolęda w Makowie – os. Gieraty, Kurdasy, ul. Źródlana i ul. Krótka zostaje odwołana i odbędzie się w innym terminie.

• Czwartek, 19 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 14.00 – Maków – os. Tysiąclecia blok nr 16.

– Ks. Jacek – od godz. 16.00 – Maków – os. Tysiąclecia blok nr 6.

– Ks. Krzysztof – od godz. 15.00 – Maków – os. Nowe Bloki  nr 53 i 55.

• Piątek, 20 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 14.00 – Maków  – os. Tysiąclecia  blok nr 4.

– Ks. Jacek – od godz. 15.30 – Maków – os. Tysiąclecia blok nr 15.

– Ks. Krzysztof – od godz. 15.00 – Maków – os. Tysiąclecia blok nr 1 i 2.

• Sobota, 21 stycznia:

– Ks. Proboszcz – od godz. 9.00 – Maków – ul. Paderewskiego, al. Świerkowa, ul. Pułaskiego, Poniatowskiego.

– Ks. Jacek – od godz. 11.00 – Maków – ul. Mostowa, Mickiewicza, Jodłowa, ul. 3 Maja 92– 64 i 87– 47.

– Ks. Krzysztof – od godz. 9.00 – Maków – ul. Krzywa, Dąbrowskiego, Bema, Klonowa, Kwiatowa.

6. Dyrekcja wraz z całą społecznością Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zaprasza na szkolne Ostatki w przyszłą niedzielę, 22 stycznia. O godz. 14.00 w auli szkolnej zostaną wystawione Jasełka a po nich w hali sportowej będą dalsze występy uczniów oraz kawiarenka charytatywna na „Pomoc dla Kamila”, ucznia klasy szóstej, który zmaga się z glejakiem nerwu wzrokowego i nerwowłókniakami. Szczegóły na plakatach.

7. Zakupiono 2.500 litrów oleju do naszego Sanktuarium i do parafialnej sali „Stodoła” za kwotę 16.100 zł.

8. Ofiarę na remont schodów złożyli druhowie OSP Maków Podhalański – 500 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stanisława Tatrzańskiego (88 lat), + Jolantę Fryc (70 lat) i + Andrzeja Jacka Kozinę (50 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci