2 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dziś w Kościele 2 Niedzielę Zwykłą. O godz. 13.00 Msza św. chrzcielna, o godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się opłatek parafialny, zorganizowany przez mieszkańców Makowa Centrum. W dniu dzisiejszym zachęcamy do nabycia naszego parafialnego miesięcznika „Przemienienie”. A w nim: szereg ciekawych artykułów (nowy dział: „Wielcy ludzie makowskiej wspólnoty”), foto-relacja z kolędy u ks. kardynała, z orszaku 3 króli. Za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki z poprzedniego numeru nagrody otrzymują: Maria Drobna, Zofia Zielińska, Jadwiga Włoch, Ewa Brzozowska – Wicherek, Michalina Budzyńska. Gratulujemy zwycięzcom. Po odbiór nagrody prosimy zgłosić się do zakrystii.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek (17 styczeń) – wspomnienie św. Antoniego, opata

– Czwartek (19 styczeń) – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

– Sobota (21 styczeń) – wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy

3. W sobotę (21 stycznia) w Zespole Szkół w Grzechyni o godz.16.00 odbędzie się wspólne kolędowanie, na które zaprasza Dyrekcja wraz z Radą Rodziców.

4. W niedzielę (22 stycznia) o godz.17.00 odprawimy Mszę św. i Nabożeństwo do św. Rity. Od godz.16.00 możliwość nabycia róż, oraz pamiątek związanych z postacią świętej.

5. W niedzielę (22 stycznia) na hali sportowej  Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim odbędzie się Noworoczny Turniej Charytatywny: „Razem możemy pomóc Magdalenie Olejniczak”. Podczas turnieju odbędzie się licytacja, loteria fantowa, kącik dla dzieci i wiele innych atrakcji. Również przed kościołem po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiar do puszek na rzecz Magdy. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

śp. Krystynę Jopek (lat 57), Katarzynę Onak (lat 55)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie…