20. Niedziela Zwykła

Obchodzimy  20. Niedzielę Zwykła.  O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.  Przed Sanktuarium jest możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc mieszkańcom Bejrutu.

Poniedziałek (17 sierpnia) – święto św. Jacka, kapłana i patrona archidiecezji krakowskiej. W tym dniu ks. Jacek obchodzi swoje imieniny polecajmy go w naszych modlitwach.

Czwartek (20 sierpnia) – wspomnienie św. Bernarda, opata i dr Kościoła

Piątek  (21 sierpnia) – wspomnienie św. Piusa X, papieża

Sobota (21 sierpnia  ) – wspomnienie NMP  Królowej.

3 W sobotę 22 sierpnia odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17:00 odmówimy różaniec polecając wszystkie złożone intencje. O godz. 18:00 uroczysta Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż.

4. W niedzielę 6 września na Mszy świętej o godz. 9:30 będziemy dziękować za plony ziemi. (Dożynki) O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców Grzechyni.

5. W dniach 11 i 12 września będziemy przeżywać Makowski Odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ze względu na pandemię w tym roku nie będzie wspólnego wyjścia pieszej pielgrzymki. W piątek o godz. 14:00 rozpoczniemy Dróżki Matki Bożej. Natomiast w sobotę od godz. 9:00 Dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 nieszpory na Górze Ukrzyżowania i Msza Święta o godz. 19:00 w Bazylice. Zapraszamy  w tych dniach do indywidualnego pielgrzymowania do Kalwarii Zebrzydowskiej, nie będzie również wspólnego wyjazdu autokarami. Dojazd prywatnym środkiem transportu.

6. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 8700 zł. Bóg zapłać.. Zapłacono kolejna ratę za remont schodów w wysokości 70 tysięcy oraz wywieziono 2 kontenery śmieci z cmentarza za które zapłaciliśmy 1700 zł.

7. Firma Opto-Marzenie zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku w dniu 02 września w godz. od 11 do 12 w Bibliotece Miejskiej w Makowie Podhalańskim. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Józefa Gąstałę(lat 82), + Władysława Stanaszka (lat 80)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.