20. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 20. niedzielę zwykłą. Jest to druga niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na zakup oleju opałowego do naszego Sanktuarium. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Poniedziałek, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,

Środa, 17 sierpnia – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej,

Sobota, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

3. W poniedziałek, 15 sierpnia, będziemy świętować uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a także Dzień Wojska Polskiego. Msze Święte w tym dniu w naszym Sanktuarium i w kaplicach będą odprawione w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Świętej zgodnie z tradycją pobłogosławimy zioła i kwiaty. Dodatkowa Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.15 przy Pomniku Ofiar Zagórza na Makowskiej Górze. Po Mszy Świętej będzie Apel Pamięci Ofiar Zagórza i odczytanie listy Legionistów z Ziemi Makowskiej a następnie spotkanie integracyjne uczestników i koncert muzyki wojskowej. Organizatorzy zapraszają do licznego udziału mieszkańców Ziemi Makowskiej oraz wszystkich gości przebywających u nas.

4. W środę, 17 sierpnia, swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz ks. Jacek Jastrzębski. Polecamy Jego osobę Panu Bogu w modlitwie,

5. W piątek, 19 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 18.00, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa.

6. W niedzielę, 28 sierpnia, będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. Z tej okazji chcemy dziękować Panu Bogu również jako parafia za plony ziemi. Nasze Dożynki będą w niedzielę 4 września o godz. 9.30. O przygotowanie plonów ziemi i pracy rąk ludzkich na procesję z darami, prosimy Koło Gospodyń i mieszkańców Makowa Dolnego.

7. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 20. sierpnia o godzinie 10:00 w kaplicy świętego Jana Pawła II.