20. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 20. niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 otaczamy modlitwą ks. Prałata Tadeusza Jurka w 60. rocznicę Jego święceń kapłańskich. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna i Msza w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00.

– poniedziałek, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża,

wtorek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,

czwartek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła,

sobota, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu odprawimy Mszę Świętą w kaplicy w Grzechyni o godz. 16.00.

3. We wtorek, 22 sierpnia, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w złożonych intencjach. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej poświęcenie róż i dalszą część nabożeństwa ku czci św. Rity. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

4. Makowski Odpust w  Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 8 i 9 września. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy o godz. 7.00, natomiast autokar wyjedzie o godz. 12.00 z parkingu dolnego pod schodami. Powrót z Kalwarii nastąpi po zakończeniu Dróżek Matki Bożej. Koszt przejazdu w obie strony wynosi 30 zł. Osoby chętne na wyjazd proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej. Dróżki Matki Bożej rozpoczniemy w piątek ok. godz. 14:00. W sobotę od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Dojazd w sobotę we własnym zakresie.

5. Dożynki parafialne będą w tym roku połączone z dożynkami powiatowymi, które rozpoczną się Mszą Świętą w naszym Sanktuarium w niedzielę, 10 września, o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy dziękczynnej za plony ziemi i owoce pracy rąk ludzkich.

6. We wtorek, 22 sierpnia, do godz. 16.00, na górnym parkingu przy Sanktuarium będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z tej zbiórki wspiera projekty misyjne Kościoła. Szczegóły na plakatach w gablocie ogłoszeń.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Józefę Bronkowską (73 lata) i + Barbarę Bylicę (93 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci