20. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 20 niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Dzisiaj obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak. Zachęcamy do indywidualnego uczczenia relikwii błogosławionej, które znajdują się w relikwiarzu na ołtarzu Serca Jezusowego.

wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

środa – wspomnienie św. Piusa X, papieża

czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

sobota – Święto św. Bartłomieja, Apostoła

3. W dniu 31 sierpnia odbędzie się pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu światło – Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W dniach 6-7 września odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W kancelarii parafialnej można odebrać bilety na autokary w cenie 10 zł za każdy przejazd. W piątek autokar wyjedzie z Makowa o godz. 12.00, a z Kalwarii o godz. 18.00. W sobotę z Makowa o godz. 15.30, a z Kalwarii o godz. 20.00. Noclegi we własnym zakresie.

4. Czciciela Krwi Chrystusa w Makowie Podhalańskim zapraszają chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 IX b.r. Zapisy u p. Małgorzaty Barcik lub p. Ewy Zaręby. Koszt wyjazdu – 40 zł.

5. W kancelarii w cenie 5 zł można nabyć tomik poezji „Makowska Pani”. Zachęcamy do lektury.

6. Uroczysta Msza Święta Dożynkowa w naszej parafii będzie odprawiona w niedzielę 1 września o godz. 9.30. O przygotowanie wieńca dożynkowego serdecznie prosimy mieszkańców Makowskiej Góry.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł

ś.p. Julian Wala

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

intencje mszalne