20 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 20 Niedziela Zwykła. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy Świętych w tym dniu w Sanktuarium i kaplicach jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia ziół.  O godz. 15.30 przy Pomniku Ofiar Zagórza na Makowskiej Górze zostanie odprawiona Msza Święta z racji Święta Wojska Polskiego na Ziemi Makowskiej.

środa –  święto św. Jacka, prezbitera

czwartek – wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy, Serafitki; można uczcić Jej relikwie, które znajdują się w naszym sanktuarium na ołtarzu Serca Pana Jezusa

sobota – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

4.W dniach 9 – 10 września odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt każdego przejazdu w obie strony – 20 zł. (bilet tylko w jedną stronę – również 20 zł, gdyż trzeba wysłać pusty autokar do Kalwarii). Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5. Msza Święta dożynkowa będzie odprawiona w niedzielę 4 września o godz. 9.30. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy w tym roku mieszkańców Grzechyni

6. W sobotę 27 sierpnia odbędzie się pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza i Ruchu Światło – Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na wyjazd przyjmujemy w kancelarii. Koszt wyjazdu 15 zł. Wyjazd spod schodów o godz. 8.30.

† † †

+ Kamila Książka (lat 8) i Annę Stopę (lat 80)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.