20 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 20 Niedziela Zwykła. O godz. 13.00 Msza św. chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek (21 sierpień) – wspomnienie św. Piusa X, papieża

Wtorek (22 sierpień) – wspomnienie NMP Królowej

Czwartek(24 sierpień) – Święto św. Bartłomieja, apostoła

Sobota (26 sierpień) – uroczystość NMP Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy Mszę św. o godz. 16.00 do kaplicy w Grzechyni, gdzie będziemy przeżywać uroczystość odpustową.

3. We wtorek (22 sierpnia) na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy przeżywać kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych. Od godz. 17.00 można będzie nabyć róże, oraz pamiątki związane z postacią św. Rity. Od godz. 17.30 odczytamy prośby składane przy figurze świętej, oraz przesłane drogą elektroniczną. Prośby odczytywane również będą podczas nabożeństwa.

4. Ochotnicza Straż pożarna w Makowie Dolnym wraz z druhami OSP Sucha Beskidzka Błądzonka zaprasza na piknik strażacko – rodzinny, który odbędzie się przy Szkole Podstawowej w Makowie Dolnym w sobotę (26 sierpnia) od godz. 14.00. W programie gry, zabawy, animacje, warsztaty pierwszej pomocy oraz pokazy strażackie. Dla wszystkich gości pikniku przygotowano darmową grochówkę. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

5. Msza Święta dożynkowa będzie odprawiona w niedzielę 3 września o godz. 9.30. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy w tym roku mieszkańców Białki.

6. Przypominamy o możliwości zapisu na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 8 i 9 września 2017 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (9 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 10 zł.

7. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 26 sierpnia dokonał przeniesienia ks. Dariusza Burdy z parafii makowskiej do parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Krakowie Krowodrzy. Msza św. w intencji ks. Dariusza zostanie odprawiona w piątek  (25 sierpnia) o godz. 18.00.

+ Jana Rusina (lat 60)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.