20. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy  20 niedzielę zwykłą. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Poniedziałek(20 sierpnia) – wspomnienie św. Bernarda, opata i dr. Kościoła

Wtorek (21 sierpnia) – wspomnienie św. Piusa X, papieża

Środa (22 sierpnia) – wspomnienie NMP Królowej

Piątek(24 sierpnia) – święto św. Bartłomieja, apostoła

4. W środę odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17:00 odmówimy część różańca świętego polecając wszystkie intencje. O godz. 18:00 Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej.

5. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

6. Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 7 i 8 września 2018 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (8 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 12 zł. Zapisy w kancelarii.

7. W dniu 15 lipca w Lachowicach spłonął budynek mieszkalny. W niedzielę 26 sierpnia Caritas z Lachowic przy naszym Sanktuarium będzie zbierał ofiary na pomoc tej rodzinie.

8. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 25 sierpnia dokonał przeniesienia ks. Marka Mierzwy z parafii makowskiej do parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie . Msza św. w intencji ks. Marka  zostanie odprawiona w piątek  (24 sierpnia) o godz. 18.00.

9. Są jeszcze wolne miejsca na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do grodu św. Jana Pawła II w dniach 06.10-12.10. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.