14 VIII 2011

1. Dzisiaj 20 niedziela zwykła. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na renowację naszego Sanktuarium. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki” dzieci.

O godz. 16.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

poniedziałek UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

środa Święto św. Jacka, kapłana, Patrona Archidiecezji Krakowskiej

sobota wspomnienie św. Bernarda Opata, Doktora Kościoła

3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte odprawiamy w Sanktuarium i w kaplicach w porządku niedzielnym.

Po każdej Mszy Świętej błogosławimy zioła i kwiaty.

4. Przy kościele i w kancelarii można nabyć przewodnik pielgrzyma z naszego Sanktuarium. Cena 6 zł

5. Pielgrzymka piesza i makowski odpust w Kalwarii odbędzie się w tym roku w dniach 9 – 10  IX.
W piątek po dojściu do Kalwarii odprawimy Dróżki ku czci Matki Bożej, a w sobotę o godz. 9.00 rozpoczniemy Dróżki Pana Jezusa. O godz. 18.00 na Górze Ukrzyżowania odprawimy nieszpory i w procesji przejdziemy do Sanktuarium na Mszę Świętą.

Godziny odjazdu autokarów. 9 IX (piątek) – z  Makowa do Kalwarii spod schodów o godz. 12.00 i powrót z Kalwarii o godz. 18.00. Natomiast 10 IX z Makowa do Kalwarii wyjazd o godz. 15.30 i powrót z Kalwarii o godz. 20.00. Cena biletu 10 zł.

6. W najbliższą środę o godz. 13.00 w naszej parafii zatrzymuje się na posiłek XXX Piesza Pielgrzymka Kaszubska do Lewoczy.

7. Czuwanie w Łagiewnikach 20/21 VIII.

8. W dniu 20 VIII (sobota) o godz. 14.00 Msza Święta i poświęcenie stadionu w Grzechyni.

+++++++++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stanisława Białończyka

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Intencje:

INTENCJE 14.08