21. Niedziela Zwykła

Obchodzimy  21. Niedzielę Zwykła.  Po każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.

Poniedziałek (24 sierpnia) – święto św. Bartłomieja Apostoła

Środa  (26 sierpnia) – Uroczystość NMP Częstochowskiej.

Czwartek  (27 sierpnia) – wspomnienie św. Moniki

Piątek  (28 sierpnia) – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i dr Kościoła

Sobota  (29 sierpnia) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3 W niedzielę 6 września na Mszy świętej o godz. 9:30 będziemy dziękować za plony ziemi. (Dożynki) O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców Grzechyni.

4. W dniach 11 i 12 września będziemy przeżywać Makowski Odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ze względu na pandemię w tym roku nie będzie wspólnego wyjścia pieszej pielgrzymki. W piątek o godz. 14:00 rozpoczniemy Dróżki Matki Bożej. Natomiast w sobotę od godz. 9:00 Dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 nieszpory na Górze Ukrzyżowania i Msza Święta o godz. 19:00 w Bazylice. Zapraszamy  w tych dniach do indywidualnego pielgrzymowania do Kalwarii Zebrzydowskiej, nie będzie również wspólnego wyjazdu autokarami. Dojazd prywatnym środkiem transportu.

5. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Makowie Centrum zostanie odprawiona w niedzielę 30 sierpnia o godz. 11:00.

6. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 7860 zł. Bóg zapłać…

7. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Makowskiej zaprasza mieszkańców i gości do makowskiego kina letniego w poniedziałek 24 sierpnia o godz. 20.00 na estradzie Makowianka obok Straży.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Pawła Rusina (lat 25)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu  świeci.