21. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 21. niedzielę zwykłą. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

Poniedziałek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,

Środa, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła,

Piątek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,

Sobota, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki.

3. W poniedziałek, 22 sierpnia, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec polecając Panu Bogu wszystkie złożone intencje. O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. i dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17.00 w kruchcie Sanktuarium będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

4. W piątek, 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, święto patronalne kaplicy w Grzechyni. Msza Święta o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Grzechyni zostanie odprawiona o godz. 16.00 w tejże kaplicy.

5. Dożynki parafialne będą w niedzielę, 4 września, o godz. 9.30. O przygotowanie plonów ziemi i pracy rąk ludzkich na procesję z darami, prosimy Koło Gospodyń i mieszkańców Makowa Dolnego.

6. Makowski Odpust w  Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 9 i 10 września. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7.00. W sobotę (10 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Dojazd we własnym zakresie.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Jadwigę Świątko (77 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.