21. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 21. niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Moniki. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00.

– poniedziałek, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

wtorek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek, 1 września, od godz. 8.30 a w sobotę, 2 września, od godz. 9.00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. W tym tygodniu deklaracje dysponenta / opiekuna grobu można składać w poniedziałek, 28 sierpnia od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

5. Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego zostaną odprawione w następującym porządku: w poniedziałek 4 września dla Makowa Centrum w Sanktuarium o godz. 8.00, dla Grzechyni w kaplicy o godz. 9.00 i dla Makowa Dolnego również w kaplicy o godz. 10:00

Rozpoczęcie w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim odbędzie się dla Przedszkola i Oddziałów Zerowych w piątek, 1 września, o godz. 9.00 na hali sportowej. Natomiast dla klas I – VIII Szkoły Podstawowej w poniedziałek, 4 września, o godz. 9.15 również na hali sportowej.

6. Makowski Odpust w  Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 8 i 9 września. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy o godz. 7.00, natomiast autokar wyjedzie o godz. 12.00 z parkingu dolnego pod schodami. Powrót z Kalwarii nastąpi po zakończeniu Dróżek Matki Bożej. Koszt przejazdu w obie strony wynosi 30 zł. Osoby chętne na wyjazd proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej. Dróżki Matki Bożej rozpoczniemy w piątek ok. godz. 14:00. W sobotę od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Dojazd w sobotę we własnym zakresie.

7. Dożynki parafialne będą w tym roku połączone z dożynkami powiatowymi, które rozpoczną się Mszą Świętą w naszym Sanktuarium w niedzielę, 10 września, o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy dziękczynnej za plony ziemi i owoce pracy rąk ludzkich.

8.  Dzisiaj o godz. 18.00, w Makowskim Centrum Kultury odbędzie się autorski recital Agnieszki Koniecznej – Kuk pt. „Orlica, przebudzenie kobiety”. Szczegóły na plakacie.

9. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości  3.400 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Marię Szkolak (102 lata ), + Eugeniusza Małysę (96 lat ) i Józefę Szklany (85 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci