21. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w Grzechyni odbywają się gminne dożynki. O godz. 11.00 na stadionie w Grzechyni zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna za zbiory. W naszym Sanktuarium o godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

poniedziałek – wspomnienie św. Moniki

wtorek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i Doktora Kościoła

środa – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

sobota – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

3. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 Msza Święta w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4. W sobotę 1 września odbędzie się pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. W kancelarii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę.

5. W sobotę wyjątkowo w tym miesiącu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w całej parafii.

6. Decyzją księdza Kardynała z dniem 30 sierpnia zostali przeniesieni z naszej parafii ks. Sławomir Filipek i ks. Jarosław Łabęda. Ks. Sławomir został przeniesiony do parafii Serca Pana Jezusa w Krakowie Nowej Hucie, a ks. Jarosław w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie, na osiedlu Widok. Za pracę w naszej parafii serdecznie księżom dziękujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Makowskiej w dalszej pracy kapłańskiej.

7. Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskm będzie odprawiona w niedzielę 2 września o godz. 11.00. Inauguracja roku szkolnego w poniedziałek 3 września dla klas 4-6 i dla Gimnazjalistów odbędzie się w szkole o godz. 8.30, zaś dla kas 0 i I-III Szkoły Podstawowej o godz. 10.00. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na hali sportowej. Informujemy, że w Dolnym Makowie od 1 września 2012 roku rozpoczyna działalność Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym. Zapisy do szkoły i grup 3-4-latków oraz 5-6-latków w Oddziale Przedszkolnym odbywają się codziennie w godz. 8.00 – 12.00.

8. W dniach 14-15 września odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. W kancelarii parafialnej można odebrać bilety na autokary w cenie 6 zł za każdy przejazd. W piątek autokar wyjedzie z Makowa o godz. 12.00, a z Kalwarii o godz. 18.00. W sobotę z Makowa o godz. 15.30, a z Kalwarii o godz. 20.00. Noclegi we własnym zakresie.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Mariana Burczaka, Mariannę Masło, Kazimierza Piątka i Stanisława Woźnego

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

INTENCJE 26 sierpnia