21. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 21 niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. O godz. 17.00 w kaplicy w Grzechyni będzie odprawiona Msza Święta z okazji patronalnego święta kaplicy.

wtorek wspomnienie św. Moniki

środa wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

czwartek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. W dniu 31 sierpnia odbędzie się pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. W dniach 6-7 września odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. W kancelarii parafialnej można odebrać bilety na autokary w cenie 10 zł za każdy przejazd. W piątek autokar wyjedzie z Makowa o godz. 12.00, a z Kalwarii o godz. 18.00. W sobotę z Makowa o godz. 15.30, a z Kalwarii o godz. 20.00. Noclegi we własnym zakresie.

4. Czciciele Krwi Chrystusa w Makowie Podhalańskim zapraszają chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 14 IX b.r. Zapisy u p. Małgorzaty Barcik lub p. Ewy Zaręby. Koszt wyjazdu – 40 zł.

5. W kancelarii w cenie 5 zł można nabyć tomik poezji „Makowska Pani”, autorstwa pana Andrzeja Listwana.

6. Uroczysta Msza Święta Dożynkowa w naszej parafii będzie odprawiona w niedzielę 1 września o godz. 9.30. O przygotowanie wieńca dożynkowego serdecznie prosimy mieszkańców Makowskiej Góry.

7. Dziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II
w Krakowie informuje, że są wolne miejsca na studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury oraz muzyka kościelna. Bliższe informacje na stronie internetowej Wydziału i na ulotkach wyłożonych w przedsionku kościoła.

8. Zbliża się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży z naszego Zespołu Szkół (Oddziału Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej
i Gimnazjum) będzie odprawiona w niedzielę 1 września o godz. 11.00.

intencje mszalne