21. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 21 Niedziela Zwykła. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

poniedziałek – święto św. Bartłomieja, Apostoła

środa – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu Msze Święte w sanktuarium o godz. 6.30. 7.00, 8.00 i 18.00. W Grzechyni Msza Święta o godz. 17.00.

czwartek – wspomnienie św. Moniki

piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

sobota – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą dożynkową. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy w tym roku mieszkańców Białki.

4. Również w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed nowym rokiem szkolnym i katechetycznym będzie w piątek w godzinach od 16.00 do 18.00.

5. W sobotę pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza i Ruchu Światło – Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na wyjazd przyjmujemy w kancelarii. Koszt wyjazdu 15 zł. Wyjazd spod schodów o godz. 8.30.

6. W dniach 4 – 5 września odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt każdego przejazdu w obie strony – 20 zł. (bilet tylko powrotny – również 20 zł, gdyż trzeba wysłać pusty autokar do Kalwarii). Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

7. Informujemy, że są jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę do Włoch w dniach od 19 do 26 września. Zapisy przyjmujemy w kancelarii. Spotkanie przed pielgrzymkowe odbędzie się w czwartek 27 sierpnia w Sali Stodoła o godz. 18.00.

++ Józefa Woźnego lat 78, Marię Jancarz lat 77, Annę Guzik lat 88,
Wojciecha Karcza lat 25, Władysława Sasułę lat 79

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.