21 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 21 Niedziela Zwykła. O godzinie 13.00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

poniedziałekwspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

środa – święto św. Bartłomieja, Apostoła

piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu Msze Święte
w sanktuarium o godz. 6.30. 7.00, 8.00 i 18.00. W Grzechyni Msza Święta w sobotę o godz. 15.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

sobota wspomnienie św. Moniki

3. W poniedziałek (22 sierpnia) o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Możliwość nabycia róż od godziny 17.00.

4. W piątek (26 sierpnia) na Mszy św. o godz. 18.00 pożegnamy ks. Józefa, dziękując za4 letnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

5. Zespół Regionalny „Malikowski Groń”, Dyrektor Zespołu Szkół w Grzechyni, Radni, Pani Sołtys, Klub Sportowy „Grom”  oraz  Koło Gospodyń zapraszają na Święto Wsi Grzechynia, które odbędzie się w sobotę 27 sierpnia o godz. 15.00. W programie Msza Święta w kaplicy, odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej zamordowanych podczas II wojny światowej oraz liczne atrakcje i występy artystyczne na Boisku Sportowym Grom.

6. W sobotę pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza i Ruchu Światło – Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy na wyjazd przyjmujemy w kancelarii. Koszt wyjazdu 15 zł. Wyjazd spod schodów o godz. 8.30.

7. Msza Święta dożynkowa będzie odprawiona w niedzielę 4 września o godz. 9.30. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy w tym roku mieszkańców Grzechyni

8. W dniach 9 – 10 września odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt każdego przejazdu w obie strony – 20 zł. (bilet tylko w jedną stronę – również 20 zł, gdyż trzeba wysłać pusty autokar do Kalwarii). Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

† † †

+ Józefa Mgleja (lat 89)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.