21 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 21 Niedziela Zwykła. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek (28 sierpień) – wspomnienie św. Augustyna, bp i dr Kościoła

Wtorek (29 sierpień) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Piątek (1 września) – wspomnienie błogosławionej Bronisławy, dziewicy

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. W piątek od 6.30 do 8.00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek Grzechynia od godz. 9:00, a w sobotę w pozostałej części parafii od godz. 9:00. Po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Msza Święta dożynkowa będzie odprawiona w niedzielę 3 września o godz. 9.30.O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy w tym roku mieszkańców Białki.

5. Msze święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostaną odprawione:

– Dla Zespołu Szkół w Makowie w niedzielę (3 września) o godz. 11:00,

– Dla Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego w poniedziałek (4 września) o godz. 8:00,

– Dla Zespołu Szkół w Grzechyni w poniedziałek (4 września) o godz. 9:00 w kaplicy,

Dla Szkoły Katolickiej w Makowie D. w poniedziałek (4 września) o godz. 9:00 w kaplicy

6. Przypominamy o możliwości zapisu na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 8 i 9 września 2017 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (9 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 10 zł.

7. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 26 sierpnia mianował ks. Marka Mierzwę wikariuszem parafii makowskiej.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy (18-25 lipca 2018 r.). Zapisy, oraz wszelkie informacji w kancelarii parafialnej. Przy zapisie wpłata pierwszej raty 500 zł.

9. W najbliższą sobotę i niedzielę (tj. 2 i 3 września) w naszej parafii odbędą się dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

+ Olgę Dyrda (lat 91), + Zofię Bogdan (lat 87), + Annę Czajkowską (lat 62),

+ Władysławę Cygan (lat 80)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.