21. Niedziela Zwykła

Przeżywamy 21. niedzielę zwykłą. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek (26 sierpnia) – Uroczystość NMP Częstochowskiej. W tym dniu o godz. 17:00 w kaplicy w Grzechyni zostanie odprawiona Msza Święta o zdrowie i Błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Grzechyni w czasie której poświęcimy samochód dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wtorek (27 sierpnia) – wspomnienie św. Moniki

Środa (28 sierpnia)  – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i dr Kościoła

Czwartek (29 sierpnia) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3.  W przyszła niedziele o godz. 9:30 zostanie odprawiona Msza Święta dożynkowa. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy Mieszkańców Makowa Dolnego

4.  W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Makowie Podhalańskim.

5.  Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 6 i 7 września 2019 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 6:30. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (7 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 15 zł. Zapisy w kancelarii.

6. Parafialne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się w nocy z 18 na 19 listopada br. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 28 sierpnia dokonał przeniesienia ks. Bogusława Borka  z parafii makowskiej do parafii Kasinka Wielka. Msza św. dziękczynna za posługę ks. Bogusława w naszej parafii  zostanie odprawiona we wtorek  (27 sierpnia) o godz. 18.00.

† † †

+ Łukasza  Mazura(lat 42), +Annę Głuc(lat 93)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.