22. Niedziela Zwykła

Przeżywamy 22. niedzielę zwykłą, jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 9:30 Msza Święta dożynkowa. Za przygotowanie wieńca dożynkowego i asystę dziękujemy mieszkańcom Makowa Dolnego. Po Mszy Świętej zmianka tajemnic różańca świętego.  O godz. 11:00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla Zespołu Szkół  nr 1 w Makowie Centrum. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek (3 września) – wspomnienie św. Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3.  Msze na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego:

– dla Szkoły Podstawowej w Grzechyni w poniedziałek o godz. 9:00 w kaplicy

– dla Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym w poniedziałek o godz. 9:00 w kaplicy

– dla Zespołu Szkól im. Walerego Goetla o godz. 8:00 w kościele w Suchej Beskidzkiej

4.  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020 w Zespole Szkól w Makowie Podhalańskim;

– o godz. 8:00 grupy przedszkolne w salach lekcyjnych

– o godz. 8:00 oddziały „0” oraz klasy I-VIII na hali sportowej

5.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godz. przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w czwartek od godz. 16:45 do godz. 18:00  oraz w piątek od godz. 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. W czwartek o godz. 15:15 Msza Święta w Kaplicy św. Jana Pawła II w intencji kapłanów i o powołania. Po Mszy Świętej zmianka tajemnic różańca świętego dla Róż modlących się o powołania i za dusze w czyśćcu cierpiące.  W piątek o godz. 16:00 Msza Święta przy głównym Ołtarzu. Odwiedziny chorych w Makowie Centrum (ks. Dariusz) w środę od godz. 9:00, w Grzechyni w czwartek od godz. 10:00(ks. Proboszcz), a w pozostałej części parafii tj. Maków Dolny, Maków Centrum i Białka (ks. Jacek) w sobotę od 9:00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Stała posługa księży w konfesjonale od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 10:00.

7. Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 6 i 7 września 2019 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 6:30. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (7 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 15 zł. Zapisy w kancelarii.

8. Parafialne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się w nocy z 18 na 19 listopada br. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 40 zł.

9. Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Krakowskiej ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 28 sierpnia dokonał przeniesienia ks. Jacka Jastrzębskiego  z parafii Niepołomice-Jazy  do naszej parafii. Witamy w naszej parafii siostrę Bożenę która zastąpiła siostrę Teresę której dziękujemy za gorliwa posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

10. Spotkanie przed pielgrzymkę do Włoch odbędzie się w środę 11 września o godz. 17:30 w Sali Stodoła. Na spotkanie przynosimy pozostałą część kwoty.

11. W przyszłą niedzielę odbędzie się XXVII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 11:00 Msza Święta pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego.

12. W przyszła niedzielę składka przeznaczona będzie na remont dzwonów które uległy awarii po środowych wyładowaniach atmosferycznych. Koszt remontu dzwonów wyniesie około 48 tysięcy złotych.

13. Zbiórka dla ministrantów we wtorek o godz. 16:00 w kaplicy św. Jana Pawła II.

14. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 8200zł i 350 dolarów. Bóg zapłać.

† † †

+ Genowefę Mędrala(lat 68)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Intencje Mszale