22. Niedziela Zwykła

Obchodzimy  22. Niedzielę Zwykła. O godz. 11:00 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Makowie Centrum.  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.  Prosimy aby dzieci i młodzież rozpoczynająca nowy rok szkolny i katechetyczny przystąpiła do Sakramentu Pokuty i Eucharystii.

Czwartek  (3 września) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dr Kościoła

3. Msze na rozpoczęci nowego roku szkolnego i katechetycznego dla  Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym we wtorek godz.. 10:00 (w Kaplicy) natomiast dla Szkoły Podstawowej w Grzechyni we wtorek o godz. 16:00 (w Kaplicy).

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każda Mszą  świętą dodatkowo w piątek od godz. 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza święta przy ołtarzu głównym. Odwiedziny chorych w całej parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

W czwartek o godz. 15:10 Msza święta w kaplicy św. Jana Pawła II.

5. W przyszłą niedzielę  na Mszy świętej o godz. 9:30 będziemy dziękować za plony ziemi. (Dożynki) O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców Grzechyni.

6. W dniach 11 i 12 września będziemy przeżywać Makowski Odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Ze względu na pandemię w tym roku nie będzie wspólnego wyjścia pieszej pielgrzymki. W piątek o godz. 14:00 rozpoczniemy Dróżki Matki Bożej. Natomiast w sobotę od godz. 9:00 Dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 nieszpory na Górze Ukrzyżowania i Msza Święta o godz. 19:00 w Bazylice. Zapraszamy  w tych dniach do indywidualnego pielgrzymowania do Kalwarii Zebrzydowskiej, nie będzie również wspólnego wyjazdu autokarami. Dojazd prywatnym środkiem transportu.

7. Katechezy rodziców i chrzestnych odbywać się będą w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca o godz. 17:00 w Sanktuarium. Najbliższa katecheza w czwartek 3 września o godz. 17:00.

8. Katechezy dla narzeczonych w miesiącu wrześniu odbędą się w dniach 11 i 12 (piątek – sobota).

9. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na Mszę świętą zbiorową na każdą środę na godz. 18:00 zarówno za osoby żyjące i zmarłe.

10. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Centrum informuje że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w dniu 1 września 2020 r. wtorek z wychowawcami w klasach:

O godz. 8:00 klasy IV, V oraz VIII; o godz. 9:00 klasy VI oraz VII; o godz. 10:00 klasy III; o godz. 11:00 klasy II w salach lekcyjnych. O godz. 12:00 klasy I wspólne spotkanie z rodzicami na hali sportowej.  Spotkanie informacyjne dal rodziców dzieci z oddziałów zerowych i grup przedszkolnych

Odbędzie się w dniu 31 sierpnia (poniedziałek ) o godz. 16:00 na hali sportowej.

11 Godziny urzędowania kancelarii parafialnej od dnia 1 września br.

– poniedziałek, niedziel i święta kancelaria nieczynna

Wtorek od godz. 16:00 do godz. 17:30

Środa, czwartek, piątek i sobota od godz. 8:30 do godz. 10:00.

Pogrzeb katolicki można zgłaszać w godzinach urzędowania kancelarii lub przed wieczorną Mszą świętą.

12. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski z dniem 27 sierpnia mianował ks. Pawła Rachwała wikariuszem w naszej parafii. Księdzu Pawłowi życzymy zdrowie, obfitości łask Bożych i opieki Pani Makowskiej na nowej parafii. Serdecznie dziękujemy za pracę w naszej wspólnocie parafialnej siostrom Robercie i Bożenie. Życzymy siostrom wielu łask Bożych w pracy na  nowych placówkach. Serdecznie witamy nowe siostry Serafitki siostrę Sylwię – nowa przełożona sióstr oraz siostrę zakrystiankę.

13. Stała posługa księży w konfesjonale od wtorku do piątku w godz. 9:00 do 10:00.

14. Powstała nowa róża różańcowa modląca się za swojego współmałżonka. Pierwsze spotkanie w niedzielę 6 września po Mszy świętej o godz. 9:30. Powstaje róża modląca się za kapłanów pracujących w parafii brakuje jeszcze 6 osób. Zapisy w kancelarii.

15.Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 7800 zł. Bóg zapłać.

Zamontowano już około 120 tabliczek ofiarodawców.