22. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 22. niedzielę zwykłą. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

Poniedziałek, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela,

Sobota, 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek, 2 września, Msze Święte będą o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 16:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie od godz. 6:30 do 8:00, od 15:00 do 16:00 i od 17:00 do 18:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Odwiedziny chorych: w piątek, w Grzechyni, od godz. 8.30 a w sobotę, od godz. 9:00, w pozostałej części parafii. W sobotę, 3 września, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 w kruchcie Sanktuarium będzie można nabyć białe róże, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 2-3 września. W piątek katecheza rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz. 9.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w kancelarii parafialnej lub u osób prowadzących. Numery telefonów są podane w gablocie i na stronie internetowej parafii.

5. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 3. września o godzinie 10:00 w kaplicy św. Jana Pawła II.

6. Dożynki parafialne będą w niedzielę, 4 września, o godz. 9.30. O przygotowanie plonów ziemi i pracy rąk ludzkich na procesję z darami, prosimy Koło Gospodyń i mieszkańców Makowa Dolnego.

7. Makowski Odpust w  Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 9 i 10 września. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7.00. W sobotę (10 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Dojazd we własnym zakresie.

8. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie w czwartek, 1 września: dla uczniów Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim o godz. 8.00 w Sanktuarium, dla uczniów Szkoły Katolickiej o godz. 8.00 w kaplicy w Dolnym Makowie a dla uczniów z Grzechyni o godz. 9.00 w kaplicy w Grzechyni.

9. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szk. 2022/2023 w Zespole Szkół w Makowie odbędzie się w dniu 1 września 2022, o godz. 9.15 na hali sportowej dla klas 0 – VIII a o godz. 10.00 dla przedszkolaków w salach lekcyjnych.

10. Duszpasterstwo Młodzieży naszego dekanatu informuje, że w piątek, 2 września, o godz. 19.00, w parafialnej sali „Stodoła” odbędzie się bardzo ważne spotkanie w sprawie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Podczas tego spotkania trzeba podjąć ostateczną decyzję w sprawie wyjazdu i wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. Orientacyjny koszt wyjazdu to ok. 4.000 zł.

11. Decyzją ks. abpa Marka Jędraszewskiego do posługi w naszej parafii został skierowany nowy wikariusz ks. Krzysztof Ryszawy. Witamy Go bardzo serdecznie, otaczamy naszą modlitwą i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkich potrzebnych łask.

12. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  5.800 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Annę Dyrcz (96 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.