22. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 22. niedzielę zwykłą oraz wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

– piątek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 8.00 pobłogosławimy nasiona do siewu.

sobota, 9 września – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

3. Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego zostaną odprawione w następującym porządku: w poniedziałek 4 września dla Makowa Centrum w Sanktuarium o godz. 8.00, dla Grzechyni w kaplicy o godz. 9.00 i dla Makowa Dolnego również w kaplicy o godz. 10:00. Rozpoczęcie w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim odbędzie się w poniedziałek, 4 września, o godz. 9.15 na hali sportowej.

4. Makowski Odpust w  Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 8 i 9 września. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy o godz. 7.00, natomiast autokar wyjedzie o godz. 12.00 z parkingu dolnego pod schodami. Powrót z Kalwarii nastąpi po zakończeniu Dróżek Matki Bożej. Koszt przejazdu w obie strony wynosi 30 zł. Osoby chętne na wyjazd proszone są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej. Dróżki Matki Bożej rozpoczniemy w piątek ok. godz. 14:00. W sobotę od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Dojazd w sobotę we własnym zakresie.

5. Dożynki parafialne będą w tym roku połączone z dożynkami powiatowymi, które rozpoczną się Mszą Świętą w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę, 10 września, o godz. 11:00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy dziękczynnej za plony ziemi i owoce pracy rąk ludzkich. Równocześnie organizatorzy informują o utrudnieniach w ruchu w godz. 11.30 – 13.30 i proszą o nieparkowanie samochodów na ulicach: Kościelnej, Sienkiewicza, ks. Dźwigońskiego, Szpitalnej i Kopernika.

6. Grupa Apostolska zaprasza na pierwsze spotkanie w nowym roku formacyjnym w piątek, 15 września, o godz. 16.00 w Domku Katechetycznym.

7. W przyszłą niedzielę, 10 września, o godz. 13.00, odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Będzie to druga niedziela miesiąca więc składka przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w parafii.

8.  W tym miesiącu deklaracje dysponenta / opiekuna grobu można składać w poniedziałek, 11. września od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

9. W poniedziałek o godz. 16.00, w Makowskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie organizacyjne z p. Sabiną Ruszkiewicz dla dzieci i młodzieży chcących tańczyć w Małej Polanie Makowskiej.

10. Sekcja Babiogórska Grupy Beskidzkiej GOPR zaprasza na Mszę Świętą na szczycie Babiej Góry w niedzielę, 10 września, o godz. 12.00.

11.  Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w Krakowie przy ul. Podzamcze 8. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni się zgłosić do 8 września br. i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium-krakow.pl w zakładce Rekrutacja oraz gablocie ogłoszeń.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Władysława Harynka (95 lat), + Danutę Burdyl (84 lata)

+ Stanisławę Ceremugę (85 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci