22. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 22 niedzielę zwykłą. Jest to jednocześnie pierwsza niedziela września. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. Uroczysta Msza Święta Dożynkowa w naszej parafii będzie odprawiona dzisiaj o godz. 9.30. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.30 nieszpory i Msza Święta wieczorna. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego sanktuarium.

wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny.

Porządek Mszy Świętych na rozpoczęcie roku szkolnego:

dzisiaj o godz. 11.00 – dla Oddziału Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i młodzieży Gimnazjum będzie odprawiona.

w poniedziałek o godz. 8.00 – dla młodzieży z Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego.

w poniedziałek o godz. 8.00 – dla dzieci Szkoły Katolickiej w Dolnym Makowie

w poniedziałek o godz. 9.00 – w Grzechyni.

Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim informuje, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim (tj. Szkoła Podstawowa nr 1, Oddziały Zerowe
w Szkole Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum) odbędzie się jutro o godz. 9.00 w hali sportowej.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 6.30 do 8.00 i od 15.00 do 18.00. W piątek o godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci.

Spowiedź w Grzechyni będzie we wtorek o godz. 15.00, a w Dolnym Makowie o godz. 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w Grzechyni – w piątek od godz. 9.00 w pozostałej części parafii – w sobotę od godz. 9.00.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

5. W dniach 6-7 września odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W kancelarii parafialnej można odebrać bilety na autokary w cenie 10 zł za każdy przejazd. W piątek autokar wyjedzie z Makowa o godz. 12.00, a z Kalwarii o godz. 18.00. W sobotę z Makowa o godz. 15.30, a z Kalwarii o godz. 20.00. Noclegi we własnym zakresie.

Wyjście pielgrzymki pieszej w piątek o godz. 7.30.

6. Informujemy, że od 1 września kancelaria parafialna czynna będzie dodatkowo we wtorek od godz. 16.00 do 17.30, a w sobotę kancelaria czynna będzie od godz. 8.30 do 11.00. W poniedziałek kancelaria jest nieczynna.

Okazja do spowiedzi w naszym Sanktuarium jest codziennie w godz. 6.30 do 8.00 oraz 17.30 do 18.15.

7. W dniu 8 IX 2013 o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawione nabożeństwo drogi krzyżowej. Przed nabożeństwem w kaplicy Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Droga Krzyżowa na Makowską Górę będzie odprawiona w niedzielę 15 IX po wieczornej Mszy Świętej.

+Marka Plaszczaka, Bronisławę Mrowiec, Józefa Kołka,

Stanisława Barcika i Joannę Tokarz – Lachman

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne