22. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 22 Niedziela Zwykła. Dzisiaj o godz. 11.00 odprawimy Mszę Świętą o Boże Błogosławieństwo w nowym roku szkolnym dla społeczności Zespołu Szkół w Makowie. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory.

poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

środa wspomnienie św. Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3. Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek:

o godz. 8.00 – Zespół Szkół im. Św. Jana Kantego

o godz. 8.00 – Szkoła Katolicka w Dolnym Makowie

o godz. 9.00 – Zespół Szkół w Grzechyni

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie, a także w piątek od godz. 6.30 – 8.00 i 15.00 – 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta. Okazja do spowiedzi w Grzechyni we wtorek od godz. 15.00. Po spowiedzi Msza Święta. W Dolnym Makowie spowiedź we wtorek od godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9.00. W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

5. W dniach 5 – 6 września odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt każdego przejazdu w obie strony – 20 zł. Bilet tylko powrotny – również 20 zł, gdyż trzeba wysłać pusty autokar do Kalwarii). Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Pielgrzymkę rozpoczniemy w piątek Mszą Świętą o godz. 7.00.

6. Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga” w ramach projektu „Globalny Senior” organizuje doradztwo prawne dla społeczeństwa Makowa Podhalańskiego i naszej Gminy. Poradnictwo będzie bezpłatne
i odbywać się będzie w siedzibie Kolpingowskiego Klubu Seniora w Sali „Stodoła” w każdy czwartek miesiąca. Pierwsze spotkanie z prawnikiem będzie 11 września. W sposób szczególny zaproszone są osoby w wieku 60 lat i starsze.

+Czesława Kudzię lat 68

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.