22. Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą. Na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy dziękować Bogu za plony, prosząc o błogosławieństwo dla pracujących na roli. O godz. 11.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla społeczności Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

wtorek (1 września)wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

czwartek (3 września) – wspomnienie św. Grzegorza papieża, doktora Kościoła

3. We wtorek (1 września) rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Zespołu Szkól im.  św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim, w Makowie Dolnym o godz. 8.00 Msza św. dla Szkoły Katolickiej, a o godz. 9.00 Msza św. dla Zespołu Szkół w Grzechyni.

4. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września w hali sportowej:

• godz. 8.00 dla klas „0”, oraz dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej
  • godz. 9.30 dla klas: 4-6 Szkoły Podstawowej oraz dla klas 1-3 Gimnazjum

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. a w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W pierwszy piątek o 16.00 Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w piątek w Grzechyni od godz. 9.00.  W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

5. W piątek (4 września)  o godz. 7.30 wyrusza piesza pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Po przybyciu na miejsce odprawimy Dróżki Matki Bożej.

W sobotę (5 września) o godz. 9.00 w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczniemy Dróżki Pana Jezusa. O godz. 18.00 Nieszpory w kaplicy ukrzyżowania, a o godz. 19.00 Msza św. na zakończenie odpustu makowskiego. Zapisy na autokar w kancelarii parafialnej. Koszt każdego przejazdu w obie strony – 20 zł. (bilet tylko powrotny – również 20 zł, gdyż trzeba wysłać pusty autokar do Kalwarii).

7. Informujemy, że jest jeszcze 1 wolne miejsce (dla mężczyzny) na pielgrzymkę do Włoch w dniach od 19 do 26 września.

+Joannę Barcik (86 lat)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.