22 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 22 Niedzielę Zwykłą. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień na Mszy św. o godz.  9.30 będziemy dziękować Bogu za plony, prosząc o błogosławieństwo dla pracujących na roli. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy mieszkańców Grzechyni. Również za tydzień na Mszy  św. O godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dla uczniów klas I Szkoły Podstawowej. Ks. kard. Stanisław Dziwisz serdecznie zaprasza na doroczną Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie miała miejsce w niedzielę 4 września. Rozpocznie się ona drogą krzyżową o godz. 9.00 przy stacji „U Piłata” a o godz. 11.00 na Mszy św. będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin naszej archidiecezji.

Poniedziałek (29 sierpień) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Czwartek (1 września)wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy.

Sobota (3 września) – wspomnienie św. Grzegorza papieża, doktora Kościoła

3. W Czwartek  (1 września) rozpoczęcie roku szkolnego. O godz. 8.00 Msza św. w intencji Zespołu Szkól im. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim, w Makowie Dolnym o godz. 8.00 Msza św. dla Szkoły Katolickiej, a o godz. 9.00 Msza św. dla Zespołu Szkół w Grzechyni. Msza św. dla Zespołu Szkół w Makowie zostanie odprawiona w środę (31 sierpnia) o godz. 18.00.

Spowiedź dla  dzieci i młodzieży przed nowym rokiem szkolnym i katechetycznym będzie
w środę  (31 sierpnia)w godzinach od 16.00 do 18.00.

4. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września:

• godz. 8.00 grupy przedszkolne (w salach)
  • godz. 8.00 dla klas „0” (aula szkoły)
  • godz. 9.00 dla klas I – III Szkoły Podstawowej (aula szkoły)
  • godz. 10.00 dla klas I – III Gimnazjum (aula szkoły)
  • godz. 11.00 dla klas: IV – VI Szkoły Podstawowej (aula szkoły)

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. a w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W pierwszy piątek o 16.00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w piątek w Grzechyni od godz. 9.00 W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

6. W dniach 9 – 10 września odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt każdego przejazdu w obie strony – 20 zł. (bilet tylko w jedną stronę – również 20 zł, gdyż trzeba wysłać pusty autokar do Kalwarii). Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.