22 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy  22 Niedzielę  Zwykłą jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 9:30 będziemy dziękować Bogu za plony, prosząc o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Za przygotowanie wieńca dożynkowego dziękujemy mieszkańcom Białki. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańca świętego. O godz.11:00 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego  dla Zespołu Szkół w Makowie. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Piątek (8  września) Święto Narodzenia NMP. Po Mszach Świętych o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

Sobota (9 września) – wspomnienie błogosławionej Anieli Salawy, dziewicy

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 15:10 Msza święta w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie w Kaplicy św.  Jana Pawła II.

4. Serdecznie zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie w dniu 13 września. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 15:00. Uroczystą Mszę Świętą o godz. 18:00 odprawi ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

4. Msze święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostaną odprawione:

– Dla Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego w poniedziałek (4 września) o godz. 8:00,

– Dla Zespołu Szkół w Grzechyni w poniedziałek (4 września) o godz. 9:00 w kaplicy,

Dla Szkoły Katolickiej w Makowie D. w poniedziałek (4 września) o godz. 9:00 w kaplicy

5. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zaprasza wszystkich rodziców na pierwsze spotkanie organizacyjno – informacyjne, które odbędzie się w środę  ( 06 września 2017) o godz. 16:00 na hali sportowej.

6.Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Grzechyni zaprasza wszystkich rodziców na spotkanie organizacyjne które odbędzie się w środę (tj. 6 września) o godz. 16:00 w szkole.

7. Przypominamy o możliwości zapisu na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 8 i 9 września 2017 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (9 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 10 zł.

8. W przyszłą niedzielę (tj. 10 września) odbędzie się XXV Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

+ Andrzeja Grocholę (lat 57) i Józefa Maśnicę (lat 62)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.