22. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 22 niedzielę zwykłą. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy Świętej o godz. 9:30 będziemy dziękować  za plony ziemi i dar chleba. Za przygotowanie wieńca dożynkowego dziękujemy mieszkańcom Makowa os. Jurki, Bryndze, Koziany, Makowska Góra, Za Górą, Na Stoku, ul. Modrzewiowa, Draby. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 11:00 Msza Świeta na rozpoczęcie roku szklonego i katechetycznego dla Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek(3 września) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i dr Kościoła

Sobota (8 września) – Święto Narodzenia NMP.

3. Msze Święte na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 3 września:

– o godz. 8:00 – dla Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego

– o godz. 9:00 – dla Zespołu Szkół w Grzechyni Msza Święta w kaplicy

– o godz. 9:00 – dla Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym Msza Święta w kaplicy

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim odbędzie się w poniedziałek 3 września:

– o godz. 8:00 uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum( na hali sportowej

– o godz. 8:00 przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych oraz zerowych( w salach lekcyjnych).

O godz. 16:00 zebranie z rodzicami wszystkich uczniów na hali sportowej w Zespole Szkół w Makowie i Grzechyni. Ze względu na ważność poruszanych spraw Dyrekcja  prosi o obecność.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każda Mszą Świętą dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do godz. 8:00 oraz od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. W czwartek po koronce do Bożego miłosierdzia Msza Święta powołania w Kaplicy św. Jana Pawła II oraz zmianka tajemnic dla róży modlącej się o powołania.

5. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

5. Makowski Odpust w   Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 7 i 8 września 2018 r. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 7:00. Autobus wyjedzie o godz. 12:00 z ul. Kochanowskiego, powrót po zakończeniu dróżek do Matki Bożej. W sobotę (8 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Autobus w tym dniu wyjedzie o godz. 15:00 i powrót po zakończeniu Mszy świętej. Koszt każdego przejazdu 12 zł. Zapisy w kancelarii.

6. Są jeszcze wolne miejsca na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do grodu św. Jana Pawła II w dniach 06.10-12.10. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej w Krakowie  zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 16 września.

8. We wtorek 4 września w Suchej Beskidzkiej odbędzie się Ogólnopolska Kampania Narodowy Test Słuchu. Podczas kampanii można bezpłatnie przebadać słuch w słuchobusie w godz. od 8:00 – 14:00 na Rynku w Suchej Beskidzkiej.

9. Rodzina Dyduch z Lachowic dziękuje za złożone ofiary w wysokości 7880 zł i 5 euro.

10. Grupa Apostolska zaprasza dzieci od klasy 3 szkoły podstawowej  na pierwsze spotkanie formacyjne w piątek 14 września o godz. 16:00 w domku katechetycznym.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Zofię Dziedzińską (lat 88), +Mariannę Nieciąg (lat 89), + Janinę Zajda (lat 75),

+Stanisławę Żarnowską (lat 83)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie