29 VIII 2010

1. Dzisiaj przeżywamy 22 niedzielę zwykłą. O godz. 16.30 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Kalendarz liturgiczny

środa –    wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

piątek –    wspomnienie św. Grzegorz Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

3. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej z Makowa Podhalańskiego oraz dla młodzieży z Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego będzie w środę o godz. 8.00. Msza Św. W Dolnym Makowie będzie o godz. 8.00, a w Grzechyni o godz. 8.30.

Okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży będzie we wtorek od godz. 16.00 – 18.00.

W Dolnym Makowie spowiadać będziemy we wtorek od14.00 – 15.00, a w Grzechyni również
we wtorek od godz. 15.00 – 16.00.

Msze Św. Na rozpoczęcie roku szkolnego w kaplicach będą jednocześnie Mszami pierwszopiątkowymi.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek
o godz. 16.00 odprawimy Mszę Święta dla dzieci.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

W piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

W sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum oraz w Makowie Dolnym i Białce

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

5. W czwartek rozpoczynamy nową praktykę adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo rozpoczniemy w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odmówimy wspólnie jedną część różańca, a o godz. 17.30 modlić się będziemy o powołania kapłańskie
i zakonne. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Prosimy, by poza wspólną modlitwą z kapłanem, adoracja odbywała się w ciszy. W ten sposób chcemy przygotować się do ewentualnej adoracji całodziennej w przyszłości.

6. Zarząd Osiedla Maków centrum zaprasza mieszkańców Makowa na zebranie w niedzielę
5 września o godz. 15.00 w Domu Kultury przy ul. Kościuszki.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 odprawimy uroczystą Mszę Świętą dożynkową.
O przygotowanie wieńca prosimy w tym roku mieszkańców Dolnego Makowa. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

8. Pielgrzymka piesza do Kalwarii i makowski odpust w Kalwarii odbędzie się w tym roku
w dniach 10-11 IX. Zapisy przyjmujemy w kancelarii. W piątek po dojściu d Kalwarii odprawimy Dróżki ku czci Matki Bożej, a w sobotę o godz. 9.00 rozpoczniemy Dróżki Pana Jezusa. O godz. 18.00 na Górze Ukrzyżowania odprawimy nieszpory i w procesji przejdziemy do Sanktuarium na Mszę Świętą.

Godziny odjazdu autokarów. 10 IX – z  Makowa do Kalwarii spod schodów o godz. 12.00 i powrót z Kalwarii o godz. 18.00. Natomiast 11 IX z Makowa do Kalwarii wyjazd o godz. 15.30
i powrót z Kalwarii o godz. 20.00. Cena biletu 10 zł.

9. W przyszłą sobotę na Jasnej Górze w Częstochowie odbędą się uroczystości poświęcenia
i złożenia w darze Wotum ufundowanego w stulecie koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Polski koronami św. Piusa X. Informacje umieszczone są w gablocie.

++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stefanię Pędzimąż i Emilię Michalską

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.