23. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 23. niedzielę zwykłą i rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 powiatowe Dożynki, czyli dziękczynienie Panu Bogu za plony ziemi i owoce pracy ludzkiej. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

– Dzisiaj, w Markowej odbywa się beatyfikacja Sług Bożych Rodziny Ulmów. 10 i 11  kwietnia będziemy przyjmować ich relikwie w naszym Sanktuarium.

– wtorek, 12 września – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,

– środa, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

– czwartek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– piątek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

sobota, 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3. W środę, 13 września, o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać pierwszą i drugą część Różańca Świętego. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta a po Niej trzecia część Różańca i procesja wokół Sanktuarium z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W tym miesiącu o asystę na procesji prosimy Akcję Katolicką i parafialne Grupy modlitewne.

4. Spotkanie rodziców dzieci z klas trzecich z całej parafii odbędzie się we wtorek, 12 września, po Mszy Świętej wieczornej, tj. ok. godz. 18.30 w naszym Sanktuarium.

5. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Lourdes będzie w czwartek, 14 września, po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium.

6. Spotkanie ministrantów z całej parafii będzie w czwartek o godz. 17.00, natomiast spotkanie lektorów odbędzie się w piątek o godz. 17.15 w  kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

7. Grupa Apostolska zaprasza na pierwsze spotkanie w nowym roku formacyjnym w piątek, 15 września, o godz. 16.00, w Domku Katechetycznym.

8. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 16 września, o godz. 10.00 w kancelarii parafialnej.

9.  W tym miesiącu deklaracje dysponenta / opiekuna grobu można składać w poniedziałek, 11. września od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

10. W sobotę, 16 września, o godz. 10.00, w naszym Sanktuarium odprawimy Mszę Świętą dla Akcji Katolickiej z całej Archidiecezji Krakowskiej.

11. W przyszłą niedzielę, 17 września, J. Eksc. Ks. Abp. Marek Jędraszewski zaprasza do Kalwarii Zebrzydowskiej na XXXI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. O godz. 9.00 będzie Droga Krzyżowa natomiast o godz. 11.30 Metropolita Krakowski odprawi uroczystą Mszę Świętą przy ołtarzu polowym w intencji małżeństw i rodzin.

12. W niedzielę, 17 września, w naszym Sanktuarium będą gościć Siostry Klawerianki (2 Nigeryjki, 1 Hinduska i 1 Polka) z Wydziału Misyjnego Kurii Metropolitalnej, które przybliżą nam tematykę misyjną. Będzie można zobaczyć wystawę egzotycznych eksponatów misyjnych z różnych kontynentów oraz nabyć „kawę z misją”, z której dochód przeznaczony jest na realizację projektów misyjnych.

13. W sobotę, 2 września i w poniedziałek 4 września, kierowca srebrnego Peugeota podrzucił gruz i śmieci do naszego kontenera na cmentarzu. Zapraszamy go do kancelarii parafialnej w celu uregulowania rachunku za śmieci, w przeciwnym razie oddamy nagrania z monitoringu na Policję. Przypominamy, że kontenery na cmentarzu przeznaczone są wyłącznie na śmieci cmentarne.

14. W środę, 13 września, o godz. 19.00, w remizie OSP w Makowie Podhalańskim odbędzie się zebranie informacyjne dla mieszkańców Gminy dotyczące nowych dotacji na wymianę pieców, pozyskania dopłat do paneli i możliwości wydzierżawienia nieużytków rolnych.

15. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom i gościom za liczny udział w Makowskim Odpuście w Kalwarii Zebrzydowskiej. W piątek, pieszo, wyruszyło ok. 200 osób. W Kalwarii na Dróżkach Matki Bożej było nas ok. pół tysiąca. Szczególne podziękowanie kierujemy do Policjantek i Policjantów, którzy eskortowali naszą pielgrzymkę pieszą. Dziękujemy również za udział w Dróżkach Pana Jezusa i nabożeństwach sobotnich.

16.  Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości  3.500 zł. Bóg zapłać! Zostały zamontowane barierki, dzięki którym będzie bezpieczniej poruszać się po schodach.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Marka Listwana (64 lata) i + Janinę Szkolak (78 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci