4 IX 2011

1. Dzisiaj 22 niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 16.30 Nieszpory.

W przyszłą niedzielę Sładka na renowację naszego Sanktuarium.

czwartek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

3. Pielgrzymka piesza i makowski odpust w Kalwarii odbędzie się w tym roku w dniach 9 – 10  IX.
W piątek po dojściu do Kalwarii odprawimy Dróżki ku czci Matki Bożej, a w sobotę o godz. 9.00 rozpoczniemy Dróżki Pana Jezusa. O godz. 18.00 na Górze Ukrzyżowania odprawimy nieszpory i w procesji przejdziemy do Sanktuarium na Mszę Świętą.

Godziny odjazdu autokarów. 9 IX (piątek) – z  Makowa do Kalwarii spod schodów o godz. 12.00 i powrót z Kalwarii o godz. 18.00. Natomiast 10 IX z Makowa do Kalwarii wyjazd o godz. 15.30 i powrót z Kalwarii o godz. 20.00. Cena biletu 10 zł. Jeśli ktoś idzie pieszo do Kalwarii i pragnie wracać autobusem, to również prosimy o zapisanie się w kancelarii.

Prosimy Strażaków o zapewnienie porządku i bezpieczeństwa pielgrzymów.

4. W dniu 11.09. o godz. 14.45 Droga Krzyżowa na Dolnym Makowie  a na Makowską Górę tydzień później 18.09. po Mszy św. wieczornej. Oba nabożeństwa odprawimy w intencji rodzin i o powołania kapłańskie i zakonne.

5. W dniach 16, 17 i 18 IX w naszej parafii odbędzie się Tiduum ku czci św. Stanisław Kostki. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii.

6.W sobotę 10 IX odbędzie się w Nowym Targu spotkanie popielgrzymkowe dla uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy. Wyjazd spod schodów o godz. 8.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Po festynie z okazji otwarcia stadionu w Grzechyni znaleziono rower. Informacje w kancelarii.

+++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Zbigniewa Wichera

Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Intencje mszalne:

Intencje 4 IX