23. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na renowację dużej wieży. O godz. 13.00 uroczysta Msza święta na „roczki” dzieci, o godz. 16.30 nieszpory.

czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

sobota – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

3. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 15.00 Msza Święta w kaplicy Miłosierdzia Bożego w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych.

W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 nie będzie Mszy Świętej z powodu nabożeństwa fatimskiego tego dnia, w czwartek, o godz. 18.00. O przygotowanie asysty prosimy grupę modlitewną pani Marii Celak.W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4. Informujemy, że w naszym Sanktuarium można skorzystać z sakramentu pokuty codziennie rano od godz. 6.30 do 8.00 oraz od godz. 17.30 – 18.00. Dodatkowo od września księża spowiadać będą w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 16.00. Ze względu na katechizację w szkole nie zawsze będzie można się wyspowiadać w czasie Mszy Świętej o godz. 8.00.

5. W piątek po Mszy Świętej o godz. 7.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dla tych, którzy nie mogą iść pieszo, zamówiliśmy autokary. W kancelarii parafialnej można odebrać bilety  w cenie 6 zł za każdy przejazd. W piątek autokar wyjedzie z Makowa o godz. 12.00, a z Kalwarii o godz. 18.00. W sobotę z Makowa o godz. 15.30, a z Kalwarii o godz. 20.00. Noclegi we własnym zakresie.

W piątek po przyjściu do Kalwarii odprawimy Dróżki Matki Bożej, a w sobotę o godz. 9.00 rozpoczniemy Dróżki Pana Jezusa. O godz. 18.00 na Wzgórzu Ukrzyżowania odprawimy nieszpory eucharystyczne, a o godz. 19.00 uroczystą Mszę Świętą w Bazylice.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Mariana Rączkę ,  Helenę Kudzia

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje_23_zwykly