23. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 23 Niedziela Zwykła. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic Różańca Świętego. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy Nieszpory.

poniedziałek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

wtorek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

sobota wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

3. Serdecznie zapraszamy wszystkie grupy działające przy naszej parafii na Mszę Świętą we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy Świętej, w kościele odbędzie się spotkanie tych grup.

4. W sobotę o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. Intencje na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii. Na Fatimie w tym miesiącu gościć będziemy zespół „Zbyrcok”, który również przygotuje asystę.

5. Od tego miesiąca nasza parafia rozpoczyna spotkania formacyjne dla młodzieży szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej. Spotkania będą się odbywać w każdy piątek po wieczornej Mszy Świętej w Sali Stodoła. W ramach spotkań będziemy czytać i rozważać fragmenty Pisma Świętego oraz rozmawiać na tematy dotyczące Kościoła i wiary. Mamy nadzieję, że ta propozycja dla młodych ludzi z naszej parafii będzie dobrym przygotowaniem do światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.30.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych chłopców ze Szkoły Podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami. Kandydaci mogą się zapisywać do 15 września u swoich katechetów w szkole. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Sali Stodoła, we wtorek, 16 września o godz. 16.00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po wieczornej Mszy Świętej odprawimy drogę krzyżową na Makowską Górę.

8. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na ogrodzenie cmentarza oraz organistówki.

9. Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi zaprasza do wzięcia udziału w XV Rajdzie Turystycznym szklakiem Ks. kard. Karola Wojtyły, który odbędzie się 9 września 2014 r. o godz. 9.45. Rozpoczęcie rajdu poprzedzone zostanie Mszą Św. o godz. 8.30 w Kościele Parafialnym w Skawicy. Zgłoszenia grup zorganizowanych w BCK w Zawoi do 8 września. Zgłoszenia turystów indywidualnych w dniu rozpoczęcia rajdu, od godz. 8.00. Szczegółowy program na plakatach, stronie internetowej i u organizatora.

+ Katarzynę Wicherek lat 89

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.