23 Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym przypada 23 Niedziela Zwykła. Jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz.9.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

– wtorek (8 września) – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

– środa ( 9 września) – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

– sobota (12 września) – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

3. W niedzielę 13 września o godz. 17.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył będzie ks. Wojciech Guzik, nasz rodak, który przeżywa 30 rocznicę swoich świeceń kapłańskich. Razem z nami będzie się modlił Zespół Regionalny „Zbyrcok” i „Zbyrcocek” z Juszczyna, który swoim śpiewem i asystą uświetni nasze nabożeństwo. Podczas nabożeństwa, będziemy modlić się w intencji dziękczynnej za pielgrzymkę do Fatimy. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

4. W każdy 2, 3 i 4 piątek miesiąca o godz.18.00 będzie sprawowana Msza św., w której czynny udział będą brały grupy dzieci i młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej Mszy św. młodzież, studentów oraz tych wszystkich, którzy pragną pogłębić więź z Jezusem.

5. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 odbędzie się we czwartek (10 września) po wieczornej Mszy św. w kościele.

6. Parafialna Droga Krzyżowa na Makowską Górę w intencji Światowych Dni Młodzieży, zostanie odprawiona w niedzielę (20 września) po wieczornej Mszy św. Natomiast Droga Krzyżowa na Wzgórze Pamięci na Dolnym Makowie odprawiona zostanie w niedzielę (13 września) o godz.14.00

7. Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w XVI Rajdzie Turystycznym Szlakiem ks. kard. Karola Wojtyły: „W drodze ku Światowym Dniom Młodzieży – Kraków 2016”, który odbędzie się 9 września o godz.9.45. Rozpoczęcie Rajdu poprzedzone zostanie Mszą św. o godz. 8.30 w Kościele Parafialnym w Skawicy. Szczegółowe informacje dotyczące Rajdu znajdują się na plakacie w gablotce.

8. Wszystkim pielgrzymom, przewodnikom kalwaryjskim, chórowi,  oraz zaangażowanym w pomoc i przygotowanie odpustu makowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej wyrażamy serdeczne Bóg zapłać. Za Wasze świadectwo wiary i oddania Matce Bożej niech Wam Bóg błogosławi.

+Władysławę Styrczula (lat 75) ; +Helenę Tatara (lat 92)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.