23 Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym przypada 23 Niedziela Zwykła. Jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Na Mszy św. o godz. 9.30 będziemy dziękować Bogu za plony, prosząc o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dla uczniów klas I Szkoły Podstawowej. O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień (11 września) o godz. 14.00 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa.

– czwartek (8 września) – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

– piątek ( 9 września) – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

3. We wtorek ( 6 września) po wieczornej Mszy św. odbędzie się w Sali „Stodola” spotkanie z wyjeżdżającymi na pielgrzymkę do Włoch.

4. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga zaprasza na bezpłatne porady prawne dla osób, które ukończyły 60 lat życia. Zapisy i szczegółowe informacje w każdy czwartek miesiąca

od 15.30 – 17.00 w Sali „Stodoła”.

5. Spotkanie rodziców dzieci klas 3 z całej parafii odbędzie się w środę (14 września) po wieczornej Mszy św. w kościele.

6. Parafialna Droga Krzyżowa na Makowską Górę w intencji  dziękczynnej za Światowe Dni Młodzieży, zostanie odprawiona w niedzielę (18 września) po wieczornej Mszy św.

7. W dniach 9 – 10 września odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjście w piątek o godz. 8.00. Po przybyciu na miejsce odprawimy Dróżki do Matki Bożej. Dla wyjeżdżających do Kalwarii wyjazd w piątek o godz. 12.00 z parkingu dolnego przy schodach . W sobotę wyjazd  do Kalwarii o godz. 15.30. również z parkingu dolnego przy schodach. Koszt każdego przejazdu w obie strony – 20 zł. (bilet tylko w jedną stronę – również 20 zł, gdyż trzeba wysłać pusty autokar do Kalwarii). Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. W sobotę Dróżki do Pana Jezusa rozpoczynamy w Kalwarii o godz. 9.00. O godz. 18.00 odprawimy Nieszpory na Górze Ukrzyżowania. Procesją Eucharystyczną przejdziemy do Bazyliki, gdzie o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji całej naszej parafii.

8. Msze św. w kaplicy św. Jana Pawła II będziemy odprawiać w każdy 1 czwartek miesiąca. Msze św.  za zmarłych odprawiamy w kaplicy Miłosierdzia Bożego w piątki po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00

† † †

+Helenę Błażyczek (lat 86) ; +Stanisława Błażyczka (lat 69 ) i Zofię Drobną (lat 89 )

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.