23 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 23 Niedzielę Zwykłą. Po każdej Mszy Świętej odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  Jest to również druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii

Wtorek (12  września) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

Środa  (13 września) – wspomnienie św. Jana Chryzostoma bp i dr Kościoła

Czwartek ( 14 września) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Piątek ( 15 września) – wspomnienie NMP Bolesnej

Sobota ( 16 września) – wspomnienie św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana bp

3. W środę ( 13 września ) odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie.

Program nabożeństwa:

– godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

– Trzy części różańca świętego ( Radosna, Światła i Bolesna)

godz. 16:30 – Przedstawienie okolicznościowe w wykonaniu uczniów Szkoły Katolickiej

godz. 17:00 – Koncert pieśni Maryjnych

godz.. 18:00 – Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

– Po Mszy Świętej czwarta część różańca świętego ( Chwalebna)

– Procesja i hołd Matce Bożej z Fatimy

4. W czwartek ( 14 września ) po wieczornej Mszy Świętej w Sanktuarium spotkanie z rodzicami dzieci klas III z całej parafii

5. Droga Krzyżowa na Makowską Górę z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie odprawiona w niedzielę ( 24 września ) po wieczornej Mszy Świętej.

6. Zbiórka wszystkich ministrantów odbędzie się we wtorek ( 12 września) o godz. 16:00, a zbiórka lektorów wyjątkowo również we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.

7. Grupa Apostolska zaprasza dzieci i młodzież na pierwsze spotkanie formacyjne w piątek ( 15 września) o godz. 16:00 w domku katechetycznym.

8. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych możliwością uzyskania dofinansowania na montaż kolektorów słonecznych na spotkanie w dniu 14 września o godz. 16:00 w Sali OSP w Makowie Podhalańskim ul. Kościuszki 2.

9. W dniu 21 września o godz. 15:00 na parkingu kościelnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

+  Genowefę Gąsior (lat 83), Bronisława Mędralę  (lat 75), Katarzynę Mazurkiewicz (lat 34 )

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.