23. Niedziela Zwykła – Dożynki

1. Dzisiaj przeżywamy 23. niedzielę zwykłą i zarazem pierwszą niedzielę miesiąca. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 9.30 Dożynki i parafialne dziękczynienie za plony i owoce naszej pracy. Po Mszy Świętej zmianka różańcowa dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

Czwartek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium funkcjonuje stały konfesjonał. W związku z tym ze spowiedzi świętej można skorzystać w każdy wtorek, środę, czwartek i piątek od godz. 9.00 do 10.00 a także w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą Świętą.

4. Makowski Odpust w  Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w dniach 9 i 10 września. W piątek piesza pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej o godz. 6.30. Dróżki Matki Bożej zaczynamy w Kalwarii o godz. 14.00. W sobotę (10 września) od godz. 9:00 dróżki Pana Jezusa. O godz. 18:00 Nieszpory na Wzgórzu Ukrzyżowania, a o godz. 19:00 Msza Święta  w Bazylice. Dojazd we własnym zakresie.

5. Zbiórka ministrantów wraz z rodzicami będzie w czwartek, 8. września o godz. 16.00 w Sanktuarium.

6. Zebranie rodziców dzieci klas trzecich szkoły podstawowej z całej parafii odbędzie się w czwartek, 8. września o godz. 18.30 w Sanktuarium.

7. Od września zmieniają się godziny pracy kancelarii parafialnej. W poniedziałki kancelaria jest nieczynna. We wtorki i w środy jest czynna od godz. 16.00 do 17.30. W czwartki, piątki i soboty od godz. 8.30 do godz. 10.00 (z wyjątkiem pierwszego piątku gdy kancelaria jest nieczynna).

8. Również od września zmieniamy sposób prowadzenia pogrzebu. Kapłan będzie przychodził do kaplicy cmentarnej pół godziny przed ustaloną godziną Mszy Świętej. Po modlitwie nastąpi wyprowadzenie zmarłego do Sanktuarium, gdzie będzie odmawiany Różaniec. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

9. Zbliża się okres zimowy dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian oraz instytucji charytatywnych i społecznych o otwarcie serca na potrzeby ludzi starszych i samotnych, których jest coraz więcej wśród nas. Bądźmy wrażliwi na sytuację sąsiadów i bliskich. Zainteresujmy się czy mają opał, czy nie trzeba im pomóc wypełniać formalności czy stosowne dokumenty, aby zadbać o bezpieczną zimę.

10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 6.200 zł. Bóg zapłać. Wywieźliśmy kolejne trzy kontenery śmieci za kwotę 2.553 zł. Wypłaciliśmy kolejną ratę na remont schodów w wysokości 20 tys. zł.

11. W ogrodzie plebańskim zagościły 2 kozy właścicieli lub inne osoby chętne prosimy o zgłoszenie się na plebanię.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Marię Adamek (79 lat), + Annę Wartę (62 lata) i + Jana Drobnego (81 lat),

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.