5 IX 2010

1. Dzisiaj przeżywamy 23 niedzielę zwykłą. O godz. 9.30 zmianka tajemnic różańca świętego. O godz. 13.00 Msza Św. Chrzcielna. O godz. 16.30 odprawimy Nieszpory. Przypominamy, ze w każdą sobotę o godz. 8.00 modlimy się w intencji wszystkich rodzin.

O godz. 9.30 odprawimy uroczystą Msz Świętą dożynkową, dziękując Bogu za błogosławieństwo tegorocznych plonów.

2. Kalendarz liturgiczny

środa   –    Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej)

czwartek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo rozpoczniemy w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odmówimy wspólnie jedną część różańca, a o godz. 17.30 modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Prosimy, by poza wspólną modlitwą z kapłanem, adoracja odbywała się w ciszy.

4. Pielgrzymka piesza do Kalwarii i makowski odpust w Kalwarii odbędzie się w tym roku
w dniach 10-11 IX (piątek i sobota). Zapisy przyjmujemy w kancelarii.

Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą Świętą odprawioną w naszym Sanktuarium o godz. 7.00. W piątek po dojściu do Kalwarii odprawimy Dróżki ku czci Matki Bożej, a w sobotę o godz. 9.00 rozpoczniemy Dróżki Pana Jezusa. O godz. 18.00 na Górze Ukrzyżowania odprawimy nieszpory i w procesji przejdziemy do Sanktuarium na Mszę Świętą.

Godziny odjazdu autokarów. 10 IX – z  Makowa do Kalwarii spod schodów o godz. 12.00
i powrót z Kalwarii o godz. 18.00. Natomiast 11 IX z Makowa do Kalwarii wyjazd o godz. 15.30
i powrót z Kalwarii o godz. 20.00. Cena biletu 10 zł.

5. W niedzielę 19 IX po wieczornej Mszy Świętej odprawimy Drogę Krzyżową na Makowską Górę z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Modlić się będziemy w intencji wszystkich rodzin.

W dniu 26 IX o godz. 14.45 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa na Wzgórze Pamięci w Dolnym Makowie. Nabożeństwo rozpocznie się w kaplicy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

6. Wychodząc naprzeciw ludziom chorym i starszym mieszkającym daleko od kościoła, chcemy umożliwić dojazd na Mszę Świętą. W związku z tym już od 19 IX w niedziele i święta obowiązkowe będziemy zamawiać autokar dla tych ludzi. Bus będzie czekał w Grzechyni na osiedlu Polana o godz. 8.30. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 autokar odwiezie ludzi do Grzechyni.

7. W przyszłą Niedzielę odbędzie się pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

+++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Edwarda Dyrcza, Jana Salę i Jana Janiczaka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.