24. Niedziela Zwykła

Obchodzimy  24. Niedzielę Zwykła, po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15:00 rozpoczniemy kolejne nabożeństwo fatimskie odmawiając pierwszą i drugą część różańca świętego. O godz. 16:00 koncert pieśni maryjnych. O godz. 17:00 Uroczysta Msza święta a po niej trzecia część różańca świętego i procesja z figurą MB Fatimskiej. O przygotowanie asysty prosimy Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Jest to równocześnie druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium.

Poniedziałek    (14 września) – święto Podwyższenia Krzyża świętego. Po wieczornej Mszy świętej odprawimy Drogę Krzyżową wokół Sanktuarium.

Wtorek    (15 września) – wspomnienie NMP Bolesnej

Środa   (16 września) – wspomnienie świetnych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

Piątek    (18 września) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika i patrona Polski

3. Zbiórka dla ministrantów z Makowa Centrum odbędzie się we wtorek o godz. 16:00  w Sanktuarium. Zbiórka dla ministrantów w Grzechyni w środę o 16:00 w Kaplicy oraz zbiórka dla ministrantów w Makowie Dolnym we czwartek o godz. 16:00 w Kaplicy. Zbiórka dla lektorów w piątek o godz. 17:15 w Sanktuarium.

4.. Zakupiono kolejną część granitu za kwotę 14 tys. zł.Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 12 500 zł. Bóg zapłać.

5. Przed Sanktuarium jest możliwość złożenia ofiary do puszek na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zbiórka przeniesiona z Wielkiego Piątku.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Annę Jurczyk(lat 87), + Dariusza Skowrońskiego (lat 49)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.