24. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 24. niedzielę zwykłą i zarazem drugą niedzielę miesiąca. Składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 roczki dzieci, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00. W Kalwarii Zebrzydowskiej dzisiaj odbywa się 30. Pielgrzymka Rodzin natomiast my dziękujemy wszystkim parafianom, a szczególnie młodzieży i strażakom z Makowa Centrum oraz wszystkim przewodnikom za tak liczny udział w Makowskim Odpuście w Kalwarii w piątek i w sobotę.

Wtorek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

Środa, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

Czwartek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

Piątek, 16 września – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium funkcjonuje stały konfesjonał. W związku z tym ze spowiedzi świętej można skorzystać w każdy wtorek, środę, czwartek i piątek od godz. 9.00 do 10.00 a także w każdy dzień tygodnia pół godziny przed Mszą Świętą.

4. We wtorek, 13 września odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 odmawiać będziemy dwie części Różańca Świętego. O godz. 18.00 będzie Msza Święta a po Niej trzecia część Różańca i procesja z figurą Matki Bożej wokół Sanktuarium. O asystę na Fatimie prosimy Czcicieli Najświętszej Krwi Chrystusa, Akcję Katolicką i Grupę Adorującą w Łagiewnikach.

5. Zbiórka lektorów z całej parafii będzie w piątek, 16 września, o godz. 17.15 w Sanktuarium. Lektorów niepełnoletnich zapraszamy wraz z rodzicami.

6. Grupa Apostolska zaprasza na pierwsze spotkanie w nowym roku formacyjnym w piątek, 16 września: o godz. 16.00 „Mały Apostoł”, czyli dzieci od lat 9 do 15, o godz. 17.00 „Starszy Apostoł”, czyli młodzież od lat 16 do 25 – w Domu Katechetycznym.

7. Przypominamy, że od września zmieniają się godziny pracy kancelarii parafialnej. W poniedziałki kancelaria jest nieczynna. We wtorki i w środy jest czynna od godz. 16.00 do 17.30. W czwartki, piątki i soboty od godz. 8.30 do godz. 10.00 (z wyjątkiem pierwszego piątku gdy kancelaria jest nieczynna).

8. Również od września zmieniamy sposób prowadzenia pogrzebu. Kapłan będzie przychodził do kaplicy cmentarnej pół godziny przed ustaloną godziną Mszy Świętej. Po modlitwie nastąpi wyprowadzenie zmarłego do Sanktuarium, gdzie będzie odmawiany Różaniec. W tym czasie będzie też możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

9. W przyszłą niedzielę przypada 36. Światowy Dzień Młodzieży i modlitwy za młodzież. Z tej okazji przed Sanktuarium będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na potrzeby duszpasterstwa młodzieży.

10. Zarząd Lasów Uprawnionych w Makowie Podhalańskim zaprasza członków Wspólnoty Leśnej po odbiór dywidendy, która wypłacana będzie w niedzielę, 18 września, w godzinach 9.00 – 15.00, w pomieszczeniach Domu Kultury Maków Centrum, ul. Kościuszki 5.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Ryszarda Rusina (64 lata) i + Tadeusza Pochłopnia (75 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.