24. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 24. niedzielę zwykłą oraz Dzień Środków Społecznego Przekazu. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Przez cały dzień gościmy w naszym Sanktuarium Siostry Klawerianki z Wydziału Misyjnego Kurii Metropolitalnej, które przybliżają nam tematykę misyjną. Przed Sanktuarium można oglądać wystawę egzotycznych eksponatów misyjnych z różnych kontynentów oraz nabyć „kawę z misją”, z której dochód przeznaczony jest na realizację projektów misyjnych.

– poniedziałek, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski,

– środa, 20 września – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,

– czwartek, 21 września – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,

– piątek, 22 września – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy,

sobota, 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

3. We wtorek, 19 września, po Mszy Świętej o godz. 18.00, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa.

4. W piątek, 22 września, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w złożonych intencjach. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej poświęcenie róż i dalszą część nabożeństwa. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Helenę Maślonkiewicz (82 lata)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci