24. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 24 niedzielę zwykłą. Dzisiaj o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna.  O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej odprawimy drogę krzyżową na Makowską Górę.

poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

środa Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

sobota – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

3. W przyszła niedzielę w kaplicy Chowaniakowej na Makowskiej Górze o godz. 15.00 odprawimy Mszę Świętą dla Związku Podhalan i sympatyków Związku.

4. Przypominamy, że od września kancelaria parafialna czynna jest dodatkowo we wtorki od godz. 16.00 – 17.30 oraz w soboty od godz. 8.30 – 11.00. Przypominamy również, że w czwartki od godz. 16.00 do 18.00 w Sali „Stodoła” działa poradnia dla osób uzależnionych i ich rodzin. Poradnia dla rodzin czynna jest w środy od godz. 17.00 do 18.00 (w „Stodole”). Poradnia dla narzeczonych – w każdą niedzielę od godz. 10.30 do 12.00.

5. W dniach 28 IX do 15 X w naszym kościele odbędzie się pokonkursowa wystawa rzeźby pt. „Matka Boska Makowska Opiekunka i Królowa Rodzin w sztuce ludowej” pod honorowym patronatem  ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Organizatorem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i Urząd Gminy w Stryszawie.

6. W dniu 28 IX planujemy pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki 50 zł. Wyjazd o godz. 6.00, zbiórka pod schodami.

+Jerzego Hubickiego, Andrzeja Thena i Walerię Kosek

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne